logo itpoint.cz

Ericsson reorganizuje své divize

Reorganizaci svých divizí s cílem zvýšit zaměření na svých hlavních pět světových odběratelů provádí v současnosti švédský výrobce telekomunikačních technologií Ericsson

Reorganizaci svých divizí s cílem zvýšit zaměření na svých hlavních pět světových odběratelů provádí v současnosti švédský výrobce telekomunikačních technologií Ericsson. Vedení společnosti k tomuto účelu vytvořilo post vrchního provozního ředitele, který bude koordinovat plán zvyšování efektivity. ČIA to dnes sdělil Marketing Coordinator společnosti Ericsson ČR Juraj Petrina.

Dle Petriny vytvoří Ericsson od 1. října pět globálních divizí s cílem lépe se postarat o nejdůležitější klienty, kterými jsou telekomunikační společnosti Vodafone, France Telecom, Deutsche Telekom, Telefonica a TIM. v rámci rorganizace dojde dále ke sloučení latinskoamerické divize se severoamerickou. Druhá sloučená divize bude pokrývat Evropu, Blízký východ a Afriku, přičemž třetí divize bude působit v asijsko-pacifické oblasti.

Od 1. října zmizí ze struktury společnosti Ericsson ztrátová divize výroby spotřební elektroniky, která vyrábí mobilní telefony, protože vytvoří joint-venture s japonskou společností Sony Corp. Divize Mobile Systems, která je hlavním zdrojem příjmů firmy, se rozdělí na dvě divize - Mobile Systems WCDMA and GSM a Mobile Systems CDMA. Divize pro optické sítě a datové uzly se spojí s divizí Multi-Service a vytvoří se nová divize Transmission and Transport Unit. Divize globálních služeb zůstane nezměněná.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 20. srpna 2001 - pondělí