logo itpoint.cz

Ericsson se stane stoprocentním vlastníkem EHPT

Zbývajících 19 procent EHPT (společného podniku Hewlet-Packard /HP/ a Ericsson) přejde 4. září kompletně do vlastnictví Ericssonu. Firma se tak rozhodla v souladu se svou novou strategií, jejíž podstatou je vybudování silného postavení v oblasti podpory obchodních a platebních aplikací síti 3G a internetu

Zbývajících 19 procent EHPT (společného podniku Hewlet-Packard /HP/ a Ericsson) přejde 4. září kompletně do vlastnictví Ericssonu. Dle slov Ĺse Lindskoga, ředitele oddělení public relations společnosti Ericsson se tak firma rozhodla v souladu se svou novou strategií, jejíž podstatou je vybudování silného postavení v oblasti podpory obchodních a platebních aplikací síti 3G a internetu. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou dnes ČIA poskytl marketingový koordinátor společnosti Ericsson ČR Juraj Petrina. HP zůstane v této oblasti pro Ericsson klíčovým partnerem v tom smyslu, že bude i nadále implementátorem a prodejcem zúčtovacích systémů EHPT a bude poskytovat zákaznickou podporu klientům EHPT.

Společnost EHPT byla založena v roce 1993 jako joint-venture firem Hewlet-Packard a Ericsson. v současnosti zaměstnává celosvětově více než 900 lidí. Společnost se zaměřuje na vývoj mobilních finančních aplikací standardů GSM, GPRS, EDGE a UMTS. Průměrný meziroční růst obratu od roku 1993 je 35 procent. v roce 2000 dosáhla společnost celosvětového obratu 199 milionů dolarů.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 24. srpna 2001 - pátek