logo itpoint.cz

eTel Group chce na Slovensku proinvestovat více než pět milionů EUR

Základním kamenem strategie firmy je stát se středoevropským lídrem v poskytování alternativních telekomunikačních služeb.

Společnost eTel Group plánuje investovat ve Slovenské republice během nadcházejících 12 měsíců více než pět milionů EUR. Tato telekomunikační společnost se zaměřuje výhradně na Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Slovensko. Jak řekl její provozní ředitel Conor Daly, základním kamenem strategie firmy je stát se středoevropským lídrem v poskytování alternativních telekomunikačních
služeb.

eTel vnímá Slovensko jako strategický trh z důvodu velkého počtu nadnárodních společností a perspektivy rychlého vstupu země do Evropské unie. Společnost eTel Slovensko, s. r. o. vznikla v loňském roce. Zaměřuje se na firemní klientelu a jejím cílem je etablovat se v oblasti alternativních telekomunikačních služeb. Své služby poskytuje od listopadu a nyní má kolem 70 zákazníků z řad firem.

Prostředky, které firma na Slovensku plánuje investovat, pocházejí z balíku 50 milionů USD, získaného z rizikových fondů. Na této investici se účastní Dresdner Kleinwort Benson Private Equity, dále investiční fondy Argus Capital Partners, Greenhill Capital Partners a Intel Capital. Výhradním konzultantem při této transakci je ING Barings.

Firma na Slovensku zaměstnává 15 lidí. V současnosti nabízí kombinované hlasové, datové a ISP služby pro firemní zákazníky. Nové produkty plánuje přinášet postupně se změnami legislativy po deregulaci monopolu Slovenských telekomunikací v roce 2002.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 19. února 2001 - pondělí