logo itpoint.cz

eTel je členem peeringového sdružení NIX

Zahraniční konektivita eTel je postavena na partnerství s globálními operátory a sesterskými společnostmi ve střední Evropě.

Od začátku května se významný poskytovatel telekomunikačních služeb společnost eTel ČR stala členem sdružení poskytovatelů internetových služeb NIX.CZ. Propojení s lokálními poskytovateli Internetu je významným mezníkem v naplňování záměru společnosti eTel stát se poskytovatelem komplexních internetových, datových a hlasových služeb špičkové kvality v České republice.

Produktový manažer ISP Petr Bílek k tomu uvedl : "Naše zahraniční konektivita je postavena na partnerství s globálními operátory a s našimi sesterskými společnostmi ve střední Evropě. Do českého Internetu jsme zatím byli připojeni prostřednictvím našich partnerů. Nové přímé připojení do peeringového centra NIX .CZ je realizováno optickým okruhem s kapacitou 100 Mbs což zaručuje kvalitní lokální konektivitu pro naše klienty a partnery. Vlastní optická, pevná a bezdrátová infrastruktura nám umožňuje garantovat spolehlivost a kvalitu a činí z nás jednoho z nejvýznamnějších hráčů na trhu datových a hlasových služeb v České republice."

Kromě připojení k internetu klasickými pevnými okruhy vlastní eTel v Praze, Brně, Plzni a Liberci bezdrátové datové sítě, jejichž prostřednictvím nabízí firemní klientele populární bezdrátové připojení. Vedle cenové výhodnosti bezdrátového připojení hodnotí uživatelé internetu možnost okamžitého navýšení kapacity linky a také rychlost realizace vlastního spoje, které se počítá na dny (a ne na týdny jak je tomu u pevných datových okruhů).

Společnost eTel je poskytovatelem komplexních telekomunikačních služeb ve státech střední Evropy. Nabídkové portfolio obsahuje produkty připojení k Internetu bezdrátovými a pevnými okruhy o rychlostech 64 až 512 kbs. Pro klienty s vyššími nároky nabízí eTel připojení rychlostí až 2 Mbs. K často žádaným službám také patří propojení poboček virtuálními privátními sítěmi, o které mají zájem převážně klienti vyžadující trvalé a bezpečné propojení svých poboček a partnerů včetně zahraničních.

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 11. května 2001 - pátek