logo itpoint.cz

eTel koupil Millenium Communications

Středoevropská telekomunikační skupina eTel Group během 5 měsíců realizovala již druhou akvizici v Rakousku a dokončila akvizici společnosti Millenium Communication Network GmbH, předního poskytovatele internetových a hlasových služeb pro podnikové klienty ve Vídni.

Dublin, Irsko - 23. října 2001 - eTel Group, vedoucí poskytovatel telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu ve střední Evropě, ohlásil, že dokončil akvizici společnosti Millenium Communication Network GmbH, předního poskytovatele internetových a hlasových služeb pro podnikové klienty ve Vídni.

Společnost eTel Group dovršila v těchto dnech (za blíže nespecifikovaných podmínek) koupi společnost MCN Gmbh. Jedná se o další významný krok skupiny, která na rakouský trh vstoupila teprve v červnu 2001 akvizicí společnosti RSL COM Austria AG a nyní zde upevňuje pozici hlavního konkurenta státního Telecom Austria. Díky této akvizici přibylo ke stávající klientele eTel dalších 3 500 podnikových zákazníků a společnost se tak stala vedoucím alternativní poskytovatelem služeb pro firemní klientelu v Rakousku. eTel očekává, že roční výnos společnosti v tomto regionu bude 75 milionů euro.

Společnost eTel byla založena v červenci 1999 a rychle se etablovala jako přední poskytovatel telekomunikačních služeb pro zákazníky z řad podniků ve střední Evropě. Tato akvizice je již druhou v Rakousku a třetí akvizici skupiny během posledních dvanácti měsíců po zakoupení společnosti Globix s.r.o. v České republice v listopadu 2000. V současné době eTel Group působí v České republice, Maďarsku, Polsku, Rakousku a na Slovensku.

Sean Melly, generální ředitel společnosti eTel, k akvizici uvedl: "Tato transakce navazuje na nedávnou akvizici a integraci společnosti RSL COM Austria. Společnost eTel se díky ní stala nejen předním poskytovatelem telekomunikačních služeb v Rakousku, nýbrž i předním konsolidátorem aktiv v telekomunikačním sektoru regionu, kde bude nadále zkoumat zajímavé obchodní příležitostí."

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 24. října 2001 - středa