logo itpoint.cz

eTel snižuje ceny za volání do mobilních sítí

Dnem 2.7. 2001 společnost eTel snížila ceny za volání z pevných linek do mobilních sítí o 20 % - 40 % (v závislosti na typu připojení a na struktuře celkového provozu) i přes neukončená jednání s mobilními operátory.

Praha, 2. 7. 2001 - Společnost eTel snížila ceny za volání z pevných linek do mobilních sítí o 20 % - 40 % (v závislosti na typu připojení a na struktuře celkového provozu) i přes neukončená jednání s mobilními operátory.

Od 1. 7. 2001 vstupuje v platnost nový ceník společnosti eTel za volání z pevných linek do sítí mobilních operátorů. Snížení cen odráží současnou situaci na trhu, která očekává propojení pevných a mobilních sítí. Jednání, která doposud nebyla ukončena, přinesou zákazníkům společnosti eTel výhodnější podmínky. eTel se rozhodl změnit ceny již nyní a vzít na sebe tuto finanční zátěž.

Jednání s mobilními operátory byla zahájena v lednu tohoto roku a ani po 6 měsících se nepodařilo jednání uzavřít. "Tento stav nás pochopitelně netěší - s mobilními operátory jsme dohodnuti o způsobu fyzického propojení a o podmínkách smlouvy. V cenové otázce se ovšem neshodujeme. V rámci běžných obchodních vztahů se není možné dohodnout a proto do hry vstupuje regulátor - Český telekomunikační úřad," vysvětluje situaci Richard Pinc, generální ředitel eTel Česká republika.

"Již v případě jednání s Českým Telecomem jsme upozorňovali na hlavní důvody protahování jednání, který zůstává stejný - nejasná metodika výpočtu cen za propojení," komentuje současnou situaci Richard Pinc.

eTel se jako člen Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) obrátil na Český telekomunikační úřad již 21. května.

Informace o společnosti eTel

Společnost eTel je vedoucím středoevropským poskytovatelem telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu. Svým zákazníkům poskytuje portfolio širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb nejvyšší kvality, rychlosti a s celosvětovým pokrytím. eTel Group byla založena v červenci 1999 Seanem Mellym, výkonným ředitelem společnosti TCL Telecom, nyní WorldCom Ireland.

eTel Group se sídlem v irském Dublinu je jedinou telekomunikační společností, která se zaměřuje výhradně na středoevropský region. V současné době poskytuje své služby v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Zde také provozuje své telekomunikační sítě zaměřené na firemní klientelu. Tyto země s celkovým počtem 65 miliónů obyvatel se připravují na vstup do Evropské Unie a hodlají do konce ledna 2003 liberalizovat své telekomunikační trhy. Cílem eTel je vlastnit a provozovat nejmodernější telekomunikační infrastrukturu v středoevropském regionu, která umožní kontrolovat kvalitu, nabízet širokou paletu služeb a poskytovat klientům významné výhody v oblasti úspor nákladů.

V listopadu 2000 eTel Group dokončil první etapu investic ve výši 55 milionů EUR, která patří mezi největší irské investice prostřednictvím venture capital. Mezi investory patří Dresdner Kleinwort Benson Private Equity, Argus Capital Partners, Greenhill Capital Partners a Intel Capital.

eTel získal v prosinci roku 2000 100% podíl ve společnosti Globix, která může po obdržení licence ČTÚ pro budování a provozování veřejné telekomunikační sítě od počátku roku nabízet kompletní telekomunikační služby. eTel Group dříve vlastnila 65% podíl ve společnosti Globix, která od roku 1997 poskytuje služby více než 700 firemních zákazníků. V Praze, Budapešti a Varšavě buduje nejmodernější optické kabelové městské sítě (MANs), které následně hodlá rozšířit do 7 dalších měst v regionu. Tyto městské sítě budou připojeny na mezinárodní centrální komunikační sběrnici eTel Group ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo).

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 3. července 2001 - úterý