logo itpoint.cz

eTel testuje propojení sítě s Českým Telecomem

eTel v těchto testuje vzájemné propojení sítí s Českým Telecomem a využívá nejspolehlivější zařízení na světě - ústřednu 5ESS® od Lucent Technologies.

Společnost eTel Česká republika, která se řadí k významným alternativním telekomunikačním operátorům, testuje v těchto dnech propojení sítě s Českým Telecomem. K tomuto propojení eTel využívá nejspolehlivější zařízení na světě (údaj podle certifikátu FCC USA / Federal Communications Commission / - obdoba našeho Českého telekomunikačního úřadu) - ústřednu 5ESS® od Lucent Technologies.

"eTel se zaměřuje na firemní zákazníky, kterým nabízí nejmodernější telekomunikační služby. Proto zatím jako jediní v České Republice používáme veřejnou ústřednu a celou síťovou infrastrukturu od Lucent Technologies, která představuje naprostou špičku v telekomunikačních technologiích," komentuje aktivity eTel Richard Pinc, generální ředitel společnosti.

Procento času, po který ústředna bezchybně pracuje z pohledu koncového uživatele přesahuje 99,9999 %. Celková kapacita ústředny s maximálním rozšířením na 350 tisíc účastníků je několikanásobně vyšší než je tomu u běžných ústředen.

Testování konektivity sítě s Českým Telecomem je nutné k vzájemnému propojení všech veřejných telekomunikačních sítí v České republice a probíhá v několika fázích. Vyvrcholí propojením sítí a následným provozem, který eTel spustí 1. března 2001.

Probíhající testování souvisí s jednáními o uzavření smlouvy o propojení sítí eTel a Českého Telecomu, která by měla být úspěšně dokončena v nejbližších dnech. Toto propojení vysoce zefektivní provoz obou sítí a přinese zlepšení v oblasti kvality poskytovaných služeb. Spolu s dobudováním optické metropolitní sítě připojené k mezinárodní ústředně společnosti eTel umístěné v německém Frankfurtu umožní klientům společnosti eTel propojení s nejvyšším standardem kvality.

Informace o společnosti eTel

Společnost eTel je vedoucím středoevropským poskytovatelem telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu. Svým zákazníkům poskytuje portfolio širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb nejvyšší kvality, rychlosti a s celosvětovým pokrytím. eTel Group byla založena v červenci 1999 Seanem Mellym, výkonným ředitelem společnosti TCL Telecom, nyní WorldCom Ireland.

eTel Group se sídlem v irském Dublinu je jedinou telekomunikační společností, která se zaměřuje výhradně na středoevropský region. V současné době poskytuje své služby v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Zde také provozuje své telekomunikační sítě zaměřené na firemní klientelu. Tyto země s celkovým počtem obyvatel 65 miliónů se připravují na vstup do Evropské Unie a hodlají během následujících dvou let liberalizovat své telekomunikační trhy. Cílem eTel je vlastnit a provozovat nejmodernější telekomunikační infrastrukturu v středoevropském regionu, která umožní kontrolovat kvalitu, nabízet širokou paletu služeb a poskytovat klientům významné výhody v oblasti úspor nákladů.

eTel (dříve Globix, ve kterém eTel získal v prosinci 2000 100% podíl) má v České republice více než 700 firemních zákazníků. V Praze, Budapešti a Varšavě buduje nejmodernější optické kabelové městské sítě (MANs), které následně hodlá rozšířit do 7 dalších měst v regionu. Tyto městské sítě budou připojeny na mezinárodní centrální komunikační sběrnici eTel Group ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo).

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 14. února 2001 - středa