logo itpoint.cz

eTel získal od Lucent Technologies dodavatelský úvěr 20 milionů euro

Tyto prostředky budou sloužit zejména pro další rozvoj infrastruktury eTel a k zpřístupnění nejrychlejších a nejspolehlivějších širokopásmových telekomunikačních služeb.

eTel Group, vedoucí poskytovatel telekomunikačních služeb pro středoevropskou firemní klientelu, podepsal s Lucent Technologies smlouvu o financování prostřednictvím dodavatele ve výši 20 milionů EUR. Tyto prostředky budou sloužit zejména pro další rozvoj infrastruktury eTel a k zpřístupnění nejrychlejších a nejspolehlivějších širokopásmových telekomunikačních služeb v regionu.

Tato dohoda posiluje dřívější partnerství mezi eTel a Lucent Technologies a podtrhuje neustálý přínos obou firem pro střední Evropu. eTel použije své finanční prostředky na rozvoj služeb spojených s poskytováním přístupu na internet (ISP), dále pro vybavení infrastruktury v oblasti ústředen a zvláště pro rozvoj metropolitních sítí (MAN) v Praze, Budapešti, Varšavě a Bratislavě.

"Spolupráce s Lucent je pro nás důležitá zejména ze dvou hledisek - za prvé jsme získali bezpečné financování nejmodernější technologie a za druhé jsme vystihli nejpříhodnější dobu z hlediska vývoje na finančních trzích. Tato smlouva navazuje na listopadovou dohodu o dodavatelském úvěru ve výši 55 milionů EUR. Prostředky získané tímto způsobem jsou dalším projevem důvěry v eTel a staví nás do pozice, ve které máme výhodu dalších možností pro zajištění rychlého růstu v celém regionu," komentuje situaci Sean Melly, generální ředitel eTel Group.

Frank Fowley, ředitel pro technický rozvoj eTel Group dodává: "Od počátku loňského roku jsme se zavázali k rozvoji nejlepší integrovatelné technologie po celé střední Evropě. To je skvělá zpráva pro zákazníky eTel, neboť v jednom připojení získávají kompletní servis služeb hlasu, dat a Internetu."

Informace o společnosti eTel

Společnost eTel je vedoucím středoevropským poskytovatelem telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu. Svým zákazníkům poskytuje portfolio širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb nejvyšší kvality, rychlosti a s celosvětovým pokrytím. eTel Group byla založena v červenci 1999 Seanem Mellym, výkonným ředitelem společnosti TCL Telecom, nyní WorldCom Ireland.

eTel Group se sídlem v irském Dublinu je jedinou telekomunikační společností, která se zaměřuje výhradně na středoevropský region. V současné době poskytuje své služby v České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Zde také provozuje své telekomunikační sítě zaměřené na firemní klientelu. Tyto země s celkovým počtem obyvatel 65 miliónů se připravují na vstup do Evropské Unie a hodlají během následujících dvou let liberalizovat své telekomunikační trhy. Cílem eTel je vlastnit a provozovat nejmodernější telekomunikační infrastrukturu v středoevropském regionu, která umožní kontrolovat kvalitu, nabízet širokou paletu služeb a poskytovat klientům významné výhody v oblasti úspor nákladů.

eTel (dříve Globix, ve kterém eTel získal v prosinci 2000 100% podíl) má v České republice více než 700 firemních zákazníků. V Praze, Budapešti a Varšavě buduje nejmodernější optické kabelové městské sítě (MANs), které následně hodlá rozšířit do 7 dalších měst v regionu. Tyto městské sítě budou připojeny na mezinárodní centrální komunikační sběrnici eTel Group ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo).

Informace o společnosti Lucent Technologies

Společnost Lucent Technologies se sídlem v Murray Hill, N.J., USA navrhuje a dodává systémy, software, křemíkové součástky a služby pro komunikační sítě příští generace pro poskytovatele služeb a podniky. Díky svému výzkumnému a vývojovému zázemí Bell Labs se může společnost zaměřit na růstové oblasti, jako je širokopásmová nebo internetová infrastruktura, komunikační software, komunikační polovodiče a optoelektronika, síťová řešení pro podniky, která propojují soukromé a veřejné sítě, a služby odborného navrhování sítí a poradenství.

  www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 28. března 2001 - středa