logo itpoint.cz

eTel získal RSL COM Austria AG

eTel Group koupil třetího největšího rakouského telekomunikačního operátora.

eTel Group koupil třetího největšího rakouského telekomunikačního operátora.

eTel Group, vedoucí poskytovatel telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu ve střední Evropě, dokončil akvizici RSL COM Austria AG - třetího největšího rakouského telekomunikačního operátora a vedoucího poskytovatele datových, internetových a hlasových služeb v Rakousku.

Společnost eTel Group, založená irským podnikatelem Seanem Mellym, v těchto dnech dokončila koupi RSL COM Austria AG od její mateřské společnosti RSL Communications Limited (USA). V roce 2000 výnosy společnosti RSL COM Austria AG dosáhly výše 51 milionů euro.

Akvizice rozšiřuje působení eTel Group do pátého evropského státu a přináší dalších více než 10.000 firemních zákazníků a 76 odborníků. Počet zaměstnanců eTel Group se tak zvýší na 225 lidí. eTel převzal odpovědnost za rozvoj obchodu, provozní činnost hodlá ponechat v Eisenstadtu v Rakousku. Po následující měsíce bude RSL fungovat pod stejným názvem, přípravy změny jména na značku eTel ale započnou okamžitě.

eTel Group, alternativní telekomunikační operátor pro střední Evropu, byl založen v červenci 1999 a velmi rychle se etabloval jako nejambicióznější středoevropský poskytovatel telekomunikačních služeb pro firemní zákazníky. K dnešnímu dni se společnost zaměřovala na Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Slovenskou republiku. Tyto země s celkovým počtem 65 miliónů obyvatel se připravují na vstup do Evropské Unie a hodlají do konce ledna 2003 liberalizovat své telekomunikační trhy.

"Rakousko je regionálním sídlem pro mnoho firem působících ve střední Evropě. Tato akvizice nás posouvá do unikátní pozice. Nejenom že do Rakouska směřuje 25 % hovorů našich klientů, ale nyní můžeme dokonce vybudovat alternativní cestu do naší hlavní ústředny ve Frankfurtu," komentuje Sean Melly, generální ředitel eTel Group, a dodává: "Samozřejmě, že při akvizici garantujeme minimální dopady na práci personálu a na služby poskytované klientům."

Výkonný ředitel RSL COM Austria AG, Christian Rosner, k tomu doplnil: "Ve společnosti eTel jsme našli dokonalého partnera, který stejně jako my, neustále rozšiřuje spektrum nabízených služeb. Na jedné straně jsme získali silného finančního partnera se špičkovými technologiemi, zatímco na straně druhé eTel získal perfektní základnu pro další expanzi ve střední Evropě."

Informace o společnosti eTel Group

eTel Group byla založena v červenci 1999, pro poskytování telekomunikačních služeb v Polsku, České republice, Slovenské republice a Maďarsku. V listopadu 2000 eTel Group dokončil první etapu investic ve výši 55 milionů EUR, která patří mezi největší irské investice prostřednictvím venture capital. Mezi investory patří Dresdner Kleinwort Benson Private Equity, Argus Capital Partners, Greenhill Capital Partners a Intel Capital. V červnu 2001 byla společnost eTel Group uvedena na seznamu TOP 100 nejúspěšnějších soukromých společnosti v Evropě, podle publikace Tornado Insider (American Venture Capital Publication). Také podle lednové studie Ernst & Young "Technology Fast 50" patří společnost eTel Group mezi nejrychleji rostoucí společnosti v Irsku za rok 2000.

eTel Česká republika (dříve Globix) poskytuje telekomunikační služby od roku 1997 pro více než 700 firemních zákazníků. eTel Group získal v prosinci roku 2000 100% podíl ve společnosti Globix, která po obdržení licence ČTÚ pro budování a provozování veřejné telekomunikační sítě nabízí kompletní telekomunikační služby. V Praze též buduje nejmodernější optické kabelové městské sítě (MANs), které budou připojeny na mezinárodní ústřednu eTel Group ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo). V současné době pracuje v pražské pobočce 70 zaměstnanců.

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 15. června 2001 - pátek