logo itpoint.cz

EuroTel nabízí HSCSD roaming v 16 zemích světa.

Zákazníci EuroTelu mohou používat vysokorychlostní mobilní datové přenosy i v zahraničí.

Zákazníci společnosti EuroTel Praha spol. s r.o. mohou přenášet data rychlostí výrazně vyšší než je GSM standard - 9,6 Kbps - i v zahraničních mobilních sítích. Ke dni 4.4. 2001 EuroTel uzavřel dohody o HSCSD roamingu s prvními šestnácti světovými operátory, kteří tuto technologii podporují.

"Vysokorychlostní mobilní datové přenosy dnes ke své práci používají desetitisíce našich zákazníků. Chceme, aby při jejich cestách do zahraničí mohli využívat stejný komfort a rychlost datových služeb, na jakou byli zvyklí v síti EuroTel," vysvětluje Alexander Winkler, výkonný ředitel odpovědný za provoz společnosti EuroTel.

"Před měsícem EuroTel nabídl svým zákazníkům, využívající službu EuroTel GPRS Instant, roaming v síti rakouského operátora Connect Austria. Nyní přicházíme s možností HSCSD roamingu s prvními šestnácti roamingovými partnery."

Zákazníci EuroTelu nemusí měnit žádné nastavení ve svých HSCSD telefonech a jednoduše mohou přenášet data v zahraniční mobilní síti rychlostí 43,2 Kbps ve směru k uživateli, což je srovnatelná rychlost s běžným telefonním připojením pevnou linkou. Odkudkoli může zákazník nejen používat internet, stahovat a odesílat e-maily, ale také se jednoduše připojit k firemní síti a synchronizovat databáze.

"Jako jediný mobilní operátor v České republice nabízí EuroTel nejvyspělejší technologie pro mobilní datové přenosy – General Packet Radio Service (služba EuroTel GPRS Instant) i High Speed Circuit Switched Data (služba EuroTel HSCSD Fast) a to v celé své síti GSM," dodal Alexander Winkler.

Díky HSCSD roamingu se doba potřebná k práci s daty značně snižuje, protože datové přenosy technologií HSCSD jsou 4,5 krát rychlejší, než je běžné v sítích GSM. Za kratší dobu dojde k přenosu většího objemu za stejnou cenu. Datové přenosy ze zahraničí jsou tarifikovány jako odchozí roamingové volání do České republiky podle platných ceníků.

EuroTel Praha, spol s r. o., je s 2 171 116 zákazníky počátkem prosince loňského roku největším poskytovatelem bezdrátových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů EuroTel GSM (900/1800 MHz) a T!P (450 MHz) pokrývají v současné době území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. EuroTel poskytuje silnější signál umožňující lepší příjem po celé zemi. EuroTel provozuje více než 2650 základnových stanic, které zajišťují vysokou kvalitu pokrytí i uvnitř většiny budov.

Pouze EuroTel nabízí SuperSound s nejčistším zvukem hovorů v České republice. Díky službě NetCall 55 mohou zákazníci EuroTelu uskutečňovat mezinárodní hovory do 153 zemí se slevou až 60%. EuroTel nabízí nejširší roamingové pokrytí se 215 operátory v 95 zemích světa. EuroTel nabízí svým zákazníkům přístup k mobilnímu internetu WAP rychlostí o 50 % vyšší než ostatní operátoři v ČR. Jako jediný mobilní operátor v České republice nabízí EuroTel obě nejvyspělejší technologie pro mobilní datové přenosy – General Packet Radio Service (GPRS) i High Speed Circuit Switched Data (HSCSD).

EuroTel Praha je společný podnik ČESKÝ TELECOM, a.s. (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je rovným dílem vlastněna Verizon Communications (NYSE:VZ) a AT&T Wireless Services (NYSE: AWE).

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 6. dubna 2001 - pátek