logo itpoint.cz

EuroTel nabízí svým zákazníkům nejkvalitnější duální síť GSM 900/1800 MHz v ČR

EuroTel již začne provozovat své GSM služby i v kmitočtovém pásmu 1800 MHz.

Zákazníci společnosti EuroTel Praha spol. s r.o., vedoucího mobilního operátora v České republice, mohou od 8. července využívat GSM služby i v kmitočtovém pásmu 1800 MHz. Spuštěním více 40 základnových stanic tedy 120 BTS v pásmu 1800 MHz, dosáhne EuroTel dalšího významného rozšíření kapacity sítě zejména v oblastech s vysokou hustotou provozu.

“EuroTel byl prvním mobilním operátorem v České republice, který vybudoval a testoval provoz GSM sítě v pásmu 1800 MHz. Již v dubnu 1998 spustil svou síť GSM 1800 MHz v rámci zkušebního provozu,” uvedl Ed Kingman, generální ředitel společnosti EuroTel. “Očekáváme, že penetrace mobilních telefonů v České republice prudce poroste a proto se chceme připravit na další zákazníky. Stále rozšiřujeme kapacitu naší sítě a zároveň zvyšujeme její kvalitu. Běžní zákazníci však nepoznají, zda využívají kmitočet 900 nebo 1800 MHz,” dodal Ed Kingman.

Díky vysoké kapacitě síť EuroTel GSM, jako jediná mobilní síť v České republice, umožňuje při využití technologie HSCSD datové přenosy rychlostí 43,2 kbps, nebo o polovinu rychlejší přístup k mobilnímu portálu Juice a WAP službám než ostatní mobilní operátoři. Další zvýšení kapacity v duální síti 900/1800 MHz přispěje k rychlejšímu rozvoji technologie GPRS, kterou již někteří zákazníci společnosti EuroTel využívají.

Pouze zákazníci EuroTelu mohou využívat nejkvalitnější přenos hlasu SuperSound, jedinečné spojení technologie EFR, kvalitního pokrytí a vysoké kapacity sítě společnosti EuroTel. V současné době pokrývá společnost EuroTel svým signálem území, na němž žije 99 % obyvatel České republiky. Jedině EuroTel díky robustnosti své sítě zajišťuje vysokou kvalitu pokrytí i uvnitř většiny budov.

Prakticky všechny mobilní telefony zařazené v současné době v nabídce společnosti EuroTel pracují v duálním systému GSM 900/1800 MHz. I v síti GSM 1800 MHz mohou zákazníci využívat stejně vysokou úroveň kvality a služeb jako u současných 900 MHz.

EuroTel Praha, spol s r. o., je s 2 171 116 zákazníky počátkem prosince loňského roku největším poskytovatelem bezdrátových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů EuroTel GSM (900/1800 MHz) a T!P (450 MHz) pokrývají v současné době území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. EuroTel poskytuje silnější signál umožňující lepší příjem po celé zemi. EuroTel provozuje více než 2650 základnových stanic, které zajišťují vysokou kvalitu pokrytí i uvnitř většiny budov.

Pouze EuroTel nabízí SuperSound s nejčistším zvukem hovorů v České republice. Díky službě NetCall 55 mohou zákazníci EuroTelu uskutečňovat mezinárodní hovory do 152 zemí se slevou až 60%. EuroTel nabízí nejširší roamingové pokrytí se 215 operátory v 95 zemích světa. EuroTel nabízí svým zákazníkům přístup k mobilnímu internetu WAP rychlostí o 50 % vyšší než ostatní operátoři v ČR. Jako jediný mobilní operátor v České republice nabízí EuroTel obě nejvyspělejší technologie pro mobilní datové přenosy – General Packet Radio Service (GPRS) i High Speed Circuit Switched Data (HSCSD).

EuroTel Praha je společný podnik ČESKÝ TELECOM, a.s. (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je rovným dílem vlastněna Verizon Communications (NYSE:VZ) a AT&T (NYSE:T).

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 29. března 2001 - čtvrtek