logo itpoint.cz

Eurotel nepodá žádost o rozhodnutí ČTÚ ve věci telefonování na Zelené linky provozované jiným operátorem

Důvodem je skutečnost, že mobilní operátoři Eurotel a RadioMobil v současnosti pracují na dodatku k propojovací smlouvě, který má podmínky telefonování oboustranně vyřešit.

Podání žádosti o rozhodnutí k Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) ve věci telefonování na tzv. Zelené linky provozované jiným operátorem zatím nezvažuje společnost Eurotel. Důvodem je skutečnost, že mobilní operátoři Eurotel a RadioMobil v současnosti pracují na dodatku k propojovací smlouvě, který má podmínky telefonování oboustranně vyřešit.

Žádost o vydání stanoviska regulačního orgánu ohledně možnosti telefonování na tzv. Zelené linky podal ve středu 6. června třetí operátor - společnost Český Mobil. RadioMobil totiž zatím neumožňuje telefonovat ze své sítě na Zelené linky konkurenčních operátorů.

"S RadioMobilem jsme se nedohodli na znění dodatku smlouvy o propojení za účelem umožnění vzájemného poskytování služby volání na účet volaného, konkrétně Zelených linek na číslech 0800 - 77 xx xx a 0800 - 32 xx xx," upozornil mluvčí společnosti Igor Přerovský.

Přestože mezi provozovateli GSM sítí Paegas a Oskar nakonec došlo k dohodě o poskytování této služby, společnosti se neshodly na znění podmínek. Český Mobil podle Přerovského nepřistoupil na požadavek RadioMobilu ponechat si možnost jednostranně rozhodnout o zamezení přístupu účastníků operátora k informačním službám v obavě, že by mohla být použita pro získávání jeho
zákazníků konkurenčním operátorem.

"Účelem linek bezplatného volání je především poskytovat informace o nabízených službách," domnívají se však představitelé Českého Mobilu. Rozhodnutí o zamezení přístupu k žádné službě podle Přerovského nepřísluší libovůli telekomunikačního operátora, ale pouze soudu nebo regulačnímu orgánu. Z těchto důvodů bude muset o konečném znění dodatku smlouvy rozhodnout ČTÚ.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 8. června 2001 - pátek