logo itpoint.cz

Eurotel patří k nejúspěšnějším a nejsympatičtější společnostem v ČR

Podle průzkumů RCA Research, Rhodos a Czech Top 100 si odborníci i obyvatelé ČR cení kvalitních služeb, spolehlivosti a vstřícnosti Eurotelu.

Praha 1. srpna 2001 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., je z pohledu odborníků, i z pohledu obyvatel České republiky nejsympatičtější společností v oblasti mobilních komunikací. Výsledky průzkumů "Firemní Image Sensor", "Rhodos - cena za firemní image", nebo žebříčků Czech Top 100 jsou toho jasným důkazem.

"Vnější hodnocení image firem z pohledu odborníků, nebo fyzických osob, je jedním z důležitých kritérií pro stávající a budoucí strategii firmy a pro její další rozvoj," říká Terrence Valeski, generální ředitel společnosti Eurotel. "Výsledky průzkumů veřejného mínění a odborných anket nás velmi těší, a zároveň ukazují naše výsadní postavení na českém trhu."

Podle hodnocení, které vyplynulo z periodického průzkumu fyzických osob "Firemní Image Senzor" agentury RCA Research, je Eurotel druhou nejsympatičtější společností mezi všemi firmami v ČR. Před Eurotelem se umístila jen společnost Škoda Auto. Nejlepší hodnocení dosáhl Eurotel v kategorii "Firma nejvstřícnější ke svým zákazníkům", kde obsadil první místo.

Průzkum proběhl letos v květnu na reprezentativním vzorku populace ČR se zhruba 1000 respondenty ve věku 16 a více let. Podle průzkumu Firemní Image Sensor se Eurotel spotřebitelům jeví jako pokroková, úspěšná, dravá, ale i velice sympatická firma se značným stupněm rozvoje. Celkově ze všech deseti hodnocených kritérií se Eurotel umístil na třetím místě za společnostmi Škoda Auto a Český Telecom. Více informací o společnosti RCA Research na www.rca-research.cz .

V průzkumu "Rhodos - cena za firemní image 2001" rozhodli top manažeři největších firem, že právě Eurotel je mezi mobilními operátory společnost s nejlepší image. Cena za firemni image je udělováno konsorciem Rhodos, které tvoří společnosti Ekonomia, a.s., Gfk Praha, s.r.o., Kairos, s.r.o., a Ogilvy CID, s.r.o. Výzkum je uskutečňován metodou telefonického dotazování, vzorek zahrnuje 500 rozhovorů s top manažery firem. Mezi hodnotící kritéria respondentů patřily spolehlivost, serióznost, přístup ke klientům, důvěryhodnost, nebo míra kvalifikace reprezentantů společnosti.

V nedávno vyhlášené anketě Czech Top100 Nejvýznamnějších firem České republiky se společnost Eurotel umístila na 9. příčce v hodnocení podle tržeb společností v roce 2000. Pro sedmý ročník žebříčku jeho organizátoři oslovili přibližně 1500 firem. Společnost Eurotel je tak jednou z deseti nejvýznamnějších firem, které velkou měrou přispívají na zvyšování HDP a přispívají tak k růstu ekonomiky České republiky. Více informací na www.czechtop100.cz .

Eurotel Praha, spol s r. o., je s 2 654 673 zákazníky na konci června 2001 největším poskytovatelem bezdrátových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů Eurotel GSM (900/1800 MHz) a T!P (450 MHz) pokrývají v současné době území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. Eurotel provozuje více než 2850 základnových stanic, které zajišťují vysokou kvalitu pokrytí po celé zemi i uvnitř budov.

Eurotel nabízí technologii SuperSound s nejčistším zvukem hovorů v České republice. Díky službě NetCall 55 mohou zákazníci Eurotelu uskutečňovat mezinárodní hovory do 151 zemí se slevou až 60%. Eurotel nabízí nejširší roamingové pokrytí se 232 operátory v 101 zemích světa. Eurotel nabízí svým zákazníkům přístup k mobilnímu internetu WAP rychlostí o 50 % vyšší než ostatní operátoři v ČR. Jako jediný mobilní operátor v České republice nabízí Eurotel obě nejvyspělejší technologie pro mobilní datové přenosy - General Packet Radio Service (GPRS) i High Speed Circuit Switched Data (HSCSD).

Eurotel Praha spol. s r.o. je společný podnik ČESKÝ TELECOM, a.s. (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je rovným dílem vlastněna Verizon Communications (NYSE:VZ) a AT&T Wireless Services (NYSE: AWE).

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. srpna 2001 - čtvrtek