logo itpoint.cz

Eurotel přináší již potřetí charitativní projekt Vánoční linka domů

V 31 nemocnicích po celé České republice umožní projekt zůstat dětem ve spojení s rodinou během vánočních svátků.

Praha, 17. prosince 2001 - Letos již potřetí připravila společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., charitativní projekt "Vánoční linka domů" určený dětem, které jsou nuceny trávit vánoční svátky v nemocnici.

Největší nemocnice v celé České republice obdrží od Eurotelu vánoční dárky, mobilní telefony, Go kupony a v devíti z nich budou uspořádány vánoční besídky. Na nich si s dětmi popovídají známí sportovci a herci, kteří jim současně předají vánoční dárky. V pražské Thomayerově nemocnici to budou - mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák a herečka Ljuba Kotrbová. Projekt "Vánoční linka domů" tak umožní nemocným dětem zůstat ve spojení s rodinou v období, které většina lidí tráví se svými nejbližšími.

"Řada dětí u nás přes Vánoce zůstává na lůžku, jsou smutné, a kontakt s rodinou je proto velmi důležitý," řekl přednosta Fakultní Thomayerovy nemocnice - dětské kliniky v Praze Krči, MUDr. Ivan Novák. " Každé zpestření, které pobyt těchto dětí v nemocnici usnadní a zpříjemní, přirozeně velmi vítáme. Děti jsou zvyklé trávit Vánoce mezi nejbližšími a absence domácího prostředí na ně během svátků doléhá. Většině dětí se v nemocnici stýská po rodičích a rozptýlení při vánočních besídkách přirozeně prospěje jejich psychice," dodává.

V 15 nemocnicích, ve kterých se bude "Vánoční linka domů" konat letos poprvé, Eurotel daruje dětským pacientům přes 120 mobilních telefonů. Jsou určeny nejen všem dětem, které zde budou pobývat po dobu vánočních svátků, ale zůstanou na dětských odděleních k dalšímu použití. Dalších 16 nemocnic získá Go kupóny na dobíjení mobilních Go telefonů, které zůstaly ve vlastnictví nemocnic z předchozích projektů "Vánoční linka domů". I další malí pacienti tak budou moci zůstat v telefonickém spojení se svou rodinou, tedy nejen o Vánocích.

V předchozích dvou ročnících "Vánoční linky domů" Eurotel rozdal dětem a nemocnicím celkem 380 Go sad s mobilními telefony a uspořádal 32 vánočních besídek, při kterých rozdal vánoční dárky více než 1500 dětem. V nemocnicích mají darované mobilní telefony přednostně k dispozici ty děti, které jsou upoutány na lůžko. Zdravotní sestry pak nabízejí telefon dětským pacientům, na kterých jsou patrné známky smutku či deprese. Radost z hovoru s rodiči je pro všechny tyto děti významným momentem vedoucím ke zlepšení jejich psychické stránky.

Až do 31.12.2001 mohou zákazníci společnosti Eurotel zasláním SMS zprávy či prostřednictvím služby Juice Easy přispět na vánoční nákup knih dětem do nemocnic. Ke každému finančnímu příspěvku od zákazníků přidá Eurotel stejnou částku. Celková suma vybraná od 1. listopadu do 15. prosinci 2001 činí 236.080,-Kč. Do dnešního dne přispělo na tuto akci celkem 13.079 zákazníků.

Všechny děti, které zůstanou o Vánocích v nemocnicích, dostanou navíc další dárky v podobě plyšových hraček a her. Během vánočních besídek jsou pro děti připraveny ukázky tradičních českých vánočních zvyků, vánoční koledy a návštěva známých sportovců a herců.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. prosince 2001 - úterý