logo itpoint.cz

Eurotel rozšiřuje nabídku Eurotel DataSet sad pro vysokorychlostní mobilní datové přenosy HSCSD a GPRS

Za výhodnou cenu zákazníci v "Eurotel Dataset II" získají kapesní PDA a mobilní telefon podporující HSCSD i GPRS přenosy.

Praha, 6. září 2001 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., nabízí od dnešního dne další sadu pro nejmodernější vysokorychlostní mobilní datové přenosy technologiemi HSCSD a GPRS. Za zvýhodněnou cenu 22 995 Kč naleznou zákazníci v sadě Eurotel DataSet II kapesní PDA Compaq iPAQ Pocket H3630 a mobilní telefon Ericsson T39m.

"Spojení malého a lehkého osobního počítače s mobilním telefonem za skvělou cenu, s nejširší nabídkou vysokorychlostních mobilních datových přenosů, které nabízí jen Eurotel, je ideální kombinací pro všechny profesionály pracující s daty kdekoliv," říká Alexander Winkler, výkonný provozní ředitel a zástupce generálního ředitele Eurotelu. "Eurotel DataSet II je logickým pokračováním v široké nabídce datových produktů a služeb, které jsou na našem trhu jedinečné a žádný jiný operátor je nenabízí," dodává.

Kapesní PDA Compaq iPAQ Pocket H3630 vybaven procesorem 206 MHz Intel StrongARM, a operačním systémem Windows Powered Pocket PC. Nabízí paměť 32 MB, dotykový barevný displej, infračervený port, nebo MP3 přehrávač. PDA je vybaven baterií 950 mAh Lithium Polymer. Při rozměrech 130x 15,9 x 83,5 mm a váze 170 gramů je možné ho mít neustále s sebou.

Mobilní telefon Ericsson T39m je doslova přeplněn funkcemi. Nejen že podporuje obě technologie vysokorychlostních mobilních datových přenosů HSCSD a GPRS, ale disponuje i technologií Bluetooth, která umožňuje rychlé bezdrátové spojení s různými přístroji. Telefon pracuje ve třech frekvenčních pásmech 900/1800/1900 MHz, je vybaven WAP prohlížečem 1.2.1, telefonním seznamem až na 510 položek, plánovačem, hlasovým vytáčením, e-mail klientem, prediktivním vkládání textu nebo možností psaní dlouhých SMS zpráv. S váhou 86 gramů a rozměry 96 x 50 x 18 mm vydrží telefon na jedno nabití v pohotovostním režimu až 300 hodin.

Za zvýhodněnou cenu 22995 Kč získají zákazníci v sadě Eurotel DataSet II kapesní PDA Compaq iPAQ Pocket H3630 a mobilní telefon Ericsson T39m. Zvýhodněná cena platí pouze při uzavření smlouvy na používání služeb Eurotelu po dobu 24 měsíců, zaktivování hlasových služeb podle výběru zákazníka a datového tarifu "DATA" pro používání služeb Eurotel HSCSD Fast a Eurotel GPRS Instant. K měsíčnímu poplatku pro službu "Data", je navíc účtována částka 40 Kč, za kterou zákazníci získají 4 MB pro přístup na internet prostřednictvím služby Eurotel GPRS Instant.

Díky službě Eurotel HSCSD Fast se doba potřebná k práci s daty značně snižuje, protože datové přenosy technologií HSCSD jsou 4,5 krát rychlejší, než je běžné v sítích GSM. Odkudkoli mohou nyní zákazníci Eurotelu používat nejen internet, stahovat a odesílat objemné e-maily, ale také se jednoduše připojit k firemním sítím a synchronizovat databáze, a to rychlostí srovnatelnou s připojením běžnou telefonní linkou. Služba HSCSD Fast také umožňuje vysokorychlostní HSCSD roaming v 19 zemích.

Eurotel GPRS Instant odstraňuje dobu nutnou k sestavení datového spojení, protože její uživatelé jsou neustále připojeni k síti a přenáší jen vyžádaná data. Proto je nejvýhodnější pro prohlížení internetu a WAP stránek. Zákazníkovi jsou účtovány poplatky pouze za přenesená data a ne za celkovou dobu spojení.

Sada Eurotel DataSet II bude dostupná veřejnosti ve značkových prodejnách a u MAX dealerů společnosti Eurotel od začátku října, do té doby bude jen nabízena firemním zákazníkům Eurotelu.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 7. září 2001 - pátek