logo itpoint.cz

Eurotel rozšiřuje službu GSM banking o Raiffeisenbank

Zákazníci Eurotelu mohou využívat výhod Eurotel GSM Bankingu již ve třetí bance. Nová, modernější a bezpečnější multibankingová technologie, kterou Eurotel GSM Banking používá, umožňuje i ze zahraničí přístup k účtům až u 10 různých bank.

Praha, 12. listopadu 2001 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., rozšiřuje svou službu Eurotel GSM Banking o další bankovní dům - Raiffeisenbank a.s. Zákazníci Eurotelu tak mohou od dnešního dne využívat všech výhod služby Eurotel GSM Banking se třetí bankou.

"Nejrůznější způsoby přímé komunikace s bankou se na českém bankovním trhu postupně stávají standardem. Naše expanze v České republice, jejímž hlavním cílem je dosažení nejhůře pátého místa mezi tuzemskými finančními ústavy, je tak samozřejmě spojena i s rozvojem alternativních distribučních kanálů. Jsem proto velmi rád, že se v naší nabídce dnešním dnem objevuje kromě již dříve zavedeného internetového bankovnictví s názvem "Webkonto" také "Mobilkonto", tedy systém komunikace s bankou prostřednictvím mobilního telefonu," řekl Kamil Ziegler, generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank.

"O přístup k bankovním službám prostřednictvím mobilního telefonu - Eurotel GSM Banking - projevují naši zákazníci značný zájem," říká Glenice Maclellan, výkonná ředitelka divize marketingu Eurotelu. "Za necelé dva měsíce od uvedení Eurotel GSM Banking si tuto službu zaktivovalo více než 35 000 zákazníků. S třetím bankovním domem Raiffeisenbank se bude jejich počet dále zvyšovat. Hlavním výhodou je nejmodernější bankingová aplikace, která umožňuje přístup z jedné SIM karty až u 10 různých bank a odstraňuje nutnost si nechat bankovní aplikace komplikovaně nahrávat," dodává.

Kvalitu a výhody služby Eurotel GSM Banking oceňují i odborníci z řad novinářů. Cenu "Produkt roku 2001", kterou každoročně uděluje časopis Mobil, získala v kategorii služba právě Eurotel GSM Banking. "GSM banking je tu již nějaký ten čas, ale Eurotel dovedl tuto službu k dokonalosti. Nyní nemusíte mít pro více účtů více SIM karet," říká Jan Lodl, šéfredaktor časopisu Mobil. Spolu se službou Eurotel GSM Banking byly nominovány služby OskarKompas a Paegas Profesional.

Nová, modernější a bezpečnější multibankingová technologie, kterou Eurotel GSM Banking používá, umožní i ze zahraničí přístup k účtům až u 10 různých bank. Bankovní aplikace Eurotel GSM Banking je nahraná přímo od výrobce na nové bankovní Eurotel SIM kartě s Juice a je aktivována konkrétní bankou pomocí bezpečné aktivační SMS. Zákazníci, využívající předplacených služeb Go, mohou jako první prostřednictvím bankingové aplikace jednoduše dobíjet své telefony, ať jsou kdekoliv.

Se službou Eurotel GSM Banking mohou zákazníci bankovních ústavů prostřednictvím svého mobilního telefonu zjišťovat zůstatek na svém účtu, zadávat prakticky ve všech situacích kdykoliv a odkudkoliv platební příkazy a využívat i řadu dalších služeb podle aktuální nabídky daného peněžního ústavu. Počet bank, se kterými bude možné využívat službu Eurotel GSM Banking se bude dále rozšiřovat. Vzhledem k mutlibankingové vlastnosti aplikace, aktivace služby dalších bank již nebude znamenat další výměnu SIM karty.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 13. listopadu 2001 - úterý