logo itpoint.cz

Eurotel vytvořil na WAPu mobilního průvodce

Novou službu umožňující určování polohy a vyhledávání bankomatů, nemocnic, hotelů nebo dopravního spojení pomocí mobilního telefonu vytvořil operátor sítě mobilních telefonů Eurotel

Novou službu umožňující určování polohy a vyhledávání bankomatů, nemocnic, hotelů nebo dopravního spojení pomocí mobilního telefonu vytvořil operátor sítě mobilních telefonů Eurotel Praha ve spolupráci se společností MultiMedia Computer. "Službu mohou využívat majitelé mobilních telefonů Eurotel s podporou technologie WAP, a to prostřednictvím portálu Juice," sdělil ČIA tiskový mluvčí společnosti Jan Kučmáš.

Vyhledávat bankomaty a další zmíněné objekty lze právě na základě možnosti určit polohu telefonu. Zákazníci mají k dispozici i "mobilní kompas" na určení směru k hledanému objektu či pro samotné určení světových stran. "Jsme přesvědčeni, že lokálně orientované služby budou patřit k nejoblíbenějším službám, protože jejich praktické využití je nesporné," domnívá se výkonná ředitelka marketingu Eurotelu Glenice Maclellan.

Databáze Mobilního průvodce obsahuje přes 500 nemocnic a poliklinik, téměř dva tisíce lékáren, více než 1400 bankomatů, přes 2300 čerpacích stanic pohonných hmot, přibližně 30 tisíc autobusových a vlakových zastávek, přes 4500 hotelů, penzionů a kempů, seznam více než 1700 vodních ploch a stovky turistických a přírodních zajímavostí v České republice. Informace o vyhledaných objektech jsou doplněny o schematické mapy. Digitální mapové podklady ve formě atlasu ČR a plánů měst dodala firma Central European Data Agency. Cena za používání služby je shodná s cenou za přístup na portál Juice podle jednotlivých zákaznických tarifů. Eurotel Praha měl na konci června 2,655 milionů zákazníků a od zahájení provozu si udržuje pozici největšího mobilního operátora v České republice.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 17. července 2001 - úterý