logo itpoint.cz

EuroTel zdražil volání do sítě RadioMobilu

Mobilní operátor EuroTel dnem 17.4. 2001 zvýšil cenu jedné minuty volání z tarifu předplacených karet Original Go do sítě konkurenčního RadioMobilu o korunu na 6,50 Kč.

Mobilní operátor EuroTel dnem 17.4. 2001 zvýšil cenu jedné minuty volání z tarifu předplacených karet Original Go do sítě konkurenčního RadioMobilu o korunu na 6,50 Kč. Stejnou cenu bude EuroTel účtovat i pro volání do sítě Oskar, kde dosud platila cena 15,50 Kč za minutu.

EuroTel tak provedl stejný krok jako RadioMobil před více než dvěma týdny, kdy firma o korunu zdražila volání z předplaceného programu Twist do sítě EuroTelu. Ceny Twistu se tak vyrovnaly pro volání do sítě EuroTelu i Českého Mobilu.

S EuroTelem i RadioMobilem vede od konce března antimonopolní úřad správní řízení pro podezření ze zneužití dominantního postavení na trhu. Obě společnosti účtovaly svým zákazníkům vyšší ceny do sítě Oskar Českého Mobilu než sobě navzájem. V posledních dvou měsících oba dominantní operátoři ceny pro volání do ostatních mobilních sítí postupně vyrovnávají. RadioMobil již takto srovnal všechny tarify.

EuroTel má nyní u všech tří předplacených tarifních programů Go stejné ceny pro volání do sítí obou konkurenčních operátorů. U běžných zákaznických programů je volání zejména mimo špičku většinou do sítě Oskar dražší.

Článek ze dne 18. dubna 2001 - středa