logo itpoint.cz

EuroTel získal revolvingový úvěr s pětiletou splatností v celkové výši 400 milionů USD

Finanční prostředky využije EuroTel především na investice, související s dalším rozšířením a zkvalitněním sítě GSM, na rozvoj přenosové infrastruktury a na nákup nejmodernějších technologií.

Společnost EuroTel Praha, největší provozovatel sítí mobilních telefonů GSM a NMT v České republice, získala revolvingový úvěr s pětiletou splatností za velmi výhodných podmínek v celkové výši 400 milionů USD. Třetina úvěru bude využita v Kč, zbývající dvě třetiny potom v USD a DEM.

Na úvěru, který pro společnost EuroTel Praha zprostředkovaly Chase Manhattan a Citibank, se podílí celkem 16 bankovních ústavů z České republiky a ze zahraničí. Podle Michala Heřmana, finančního ředitele společnosti EuroTel, úvěr dokumentuje důvěru bankovních a finančních institucí v perspektivu firmy a mobilních telefonů v České republice vůbec. "Rostoucí počty zákazníků a vyšší objemy provozu vytvářejí předpoklady pro co nejúspěšnější hospodářské výsledky také v dalších letech", řekl.

Finanční prostředky využije EuroTel především na investice, související s dalším rozšířením a zkvalitněním sítě GSM, na rozvoj přenosové infrastruktury a na nákup nejmodernějších technologií. Výkonný ředitel společnosti EuroTel Mac Allman k tomu dodává: "Současně s dalším rozvojem pokrytí neustále rozšiřujeme kapacitu sítě a zkvalitňujeme signál v již pokrytých regionech a lokalitách", uvedl a dodává . "Například počet základnových stanic ještě do konce letošního roku výrazně vzroste. Soustředíme se přitom jak na rozsáhlé městské aglomerace, tak na menší nebo vzdálenější lokality."

Signál EuroTel GSM Global pokrývá v současné době více než 80% území s 87% obyvatel, signál EuroTel Classic potom bezkonkurenčních 96% území a 98% obyvatel České republiky.

EuroTel Praha, spol s r. o., je s 2 171 116 zákazníky počátkem prosince loňského roku největším poskytovatelem bezdrátových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů EuroTel GSM (900/1800 MHz) a T!P (450 MHz) pokrývají v současné době území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. EuroTel poskytuje silnější signál umožňující lepší příjem po celé zemi. EuroTel provozuje více než 2650 základnových stanic, které zajišťují vysokou kvalitu pokrytí i uvnitř většiny budov. Pouze EuroTel nabízí SuperSound s nejčistším zvukem hovorů v České republice. Díky službě NetCall 55 mohou zákazníci EuroTelu uskutečňovat mezinárodní hovory do 151 zemí se slevou až 60%. EuroTel nabízí nejširší roamingové pokrytí se 221 operátory v 98 zemích světa. EuroTel nabízí svým zákazníkům přístup k mobilnímu internetu WAP rychlostí o 50 % vyšší než ostatní operátoři v ČR. Jako jediný mobilní operátor v České republice nabízí EuroTel obě nejvyspělejší technologie pro mobilní datové přenosy – General Packet Radio Service (GPRS) i High Speed Circuit Switched Data (HSCSD).

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. dubna 2001 - středa