logo itpoint.cz

Eurotel zprovoznil přístup k datům a k e-mailu prostřednictvím technologie WAP

Přístup k datům a k e-mailu přes WAP umožňuje MobileIntranet společnosti Eurotel.

Společnost EuroTel oznámila zprovoznění služby, která dovoluje převést libovolná data z firemních databází do formátu WAP na displej mobilního telefonu.

Služba je kompatibilní s produkty Lotus Notes nebo Microsoft Exchange, které mohou pracovat s elektronickou poštou, a využívat tak běžné funkce jako je příjem, odeslání, nebo mazání e-mailu. EuroTel Mobile Intranet bude pracovat s objednávkami přímo v systému SAP R/3. V systému SAP pak bude možné prostřednictvím mobilního telefonu vytvářet objednávky z nabízeného zboží nebo sledovat, v jakém stavu zpracování jsou již provedené objednávky.

Minulý týden podepsala smlouvu s EuroTelem jako první společnost Sazka, u které v těchto dnech probíhá implementace produktu. Produkt Mobile Intranet je tvořen zákazníkovi na míru, a proto neexistuje pevná cena za instalaci. Základní cena produktu je 20 tisíc korun, avšak vzhledem ke složitosti údržby systému a jeho správy se konečná výše ceny nedá stanovit. Platba za Intranet bude opět závislá na podmínkách smlouvy, může probíhat paušálním vyrovnáním i minutovou tarifikací, shodnou s cenami za datové služby.

Bezpečnost tohoto přístupu k firemním datům je zajištěna použitím protokolu HTTPs (SSL) s veřejným klíčem v síti internet. Identifikace volajícího probíhá v interním systému EuroTelu. Samotný přístup pro připojení k firemním datům je zabezpečen speciálním uživatelským jménem a heslem. Další zabezpečení je možné vybudovat v podnikovém systému.

 Česká informační agentura
haf

Článek ze dne 28. února 2001 - středa