logo itpoint.cz

Expert Partner engineering jako jedna z prvních firem v ČR získala certifikát ISO 9001 2000

Společnost Expert & partner engineering (EPe) začátkem června úspěšně absolvovala dohledový audit k loni získanému certifikátu ISO 9001.

Společnost Expert & partner engineering (EPe) začátkem června úspěšně absolvovala dohledový audit k loni získanému certifikátu ISO 9001. V prosinci roku 2000 vyšla dlouho očekávaná "velká revize" soustavy norem ISO 9000, jejíž přeložení do češtiny a přijetí za ČSN se očekává v nejbližší době.

Certifikované organizace - v ČR se jedná o více než 4000 firem - mají tři roky na přepracování firemního systému kvality (QMS) podle požadavků této moderní a náročnější normy.

EPe patří mezi firmy, které tuto změnu zvládly během několika měsíců. Novému managementu se tak v první polovině roku 2001 podařilo splnit - souběžně s řadou dalších změn v řízení a procesech firmy - náročný cíl: získat jeden z prvních certifikátů ISO 9001:2000 v ČR. Certifikát vydala renomovaná mezinárodní společnost Moody International, pro níž byl tento dohledový audit vůbec první podle ISO 9001:2000 v ČR.

Společnost Expert & partner engineering byla založena v roce 1991 a nyní se řadí k největším společnostem poskytujícím profesionální služby v oblasti informačních technologií se zaměřením především na konzultace v oblasti strategie využití IT/IS a bezpečnosti IT včetně projektového řízení a na komplexní projekty obsahující ERP, CRM, e-business nebo outsourcing.

V roce 2000 společnost EXPERT & PARTNER engineering úspěšně zakončila jednání o vstupu finančního partnera. Do společnosti investoval fond rozvojového kapitálu Czech Direct Equity Fund (CDEF), mezi jehož institucionální investory patří mimo jiné Evropská banka pro obnovu a rozvoj, Bank Austria Creditanstalt či Alliance Capital. CDEF je řízen a spravován českou manažerskou společností CDA.

Prioritou Expert & partner engineering je a bude i nadále upevňování vztahů s klienty a obchodními partnery, založené na dlouhodobé spolupráci, kvalitě a spolehlivosti. Vysokou kvalitu poskytovaných služeb potvrzuje nejen získání certifikátu ISO 9001:2000, ale také umístění na předních pozicích (10. místo mezi systémovými integrátory) v žebříčku TOP 100 IT společností za rok 2000, který připravil časopis COMPUTERWORLD.

K nejvýznamnějším klientům EPe se řadí Česká spořitelna, GE Capital Bank, Eurotel, Siemens, Glaverbel Czech, Makro ČR a SR, AŽD Praha, Janka Radotín, Československá obchodní banka, Český Mobil, Magistrát hl. m. Prahy a mnozí další.

 www.epe.cz

Článek ze dne 12. července 2001 - čtvrtek