logo itpoint.cz

Extended Messaging Service - standard pro multimediální SMS

Standard je schválený Evropským institutem pro telekomunikační standardy ETSI. Prvním telefonem, který jej bude podporovat je Alcatel One Touch 511, který by měl být uveden na český trh na podzim letošního roku.

Standard umožňující zasílání multimediálních SMS (melodie, obrázky a animace) vytvořili výrobci mobilních telefonů Alcatel, Ericsson, Siemens, Motorola a Philips. Jelikož se jedná o standard, bude možné si obrázky a melodie vyměňovat i mezi telefony různých značek, čímž chce aliance bezpochyby konkurovat společnosti Nokia, jejíž delší dobu disponují vlastní technologií výměny multimediálních SMS. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou včera poskytla Magdalena Tikalová ze společnosti AMI Comunications.

Standard, schválený Evropským institutem pro telekomunikační standardy ETSI (European Telecommunications Standards Institute), se nazývá Extended Messaging Service (rozšířená služba zpráv). První telefon, podporující nový standard je Alcatel One Touch 511, který bude na český trh uveden na podzim letošního roku.

Kromě zmiňované technologie EMS disponuje telefon všemi současnými standardy (WAP, EFR, IrDA, apod.).

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
haf

Článek ze dne 22. června 2001 - pátek