logo itpoint.cz

Fincom Group expanduje v Maďarsku a Řecku

Fincom Group, skupina firem zaujímající přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami oznámila uzavření partnerství s významnými distributory v regionu střední a jižní Evropy.

Praha, 12. září 2001 - Fincom Group, skupina firem zaujímající přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami, dnes oznámila uzavření partnerství s významnými distributory v regionu střední a jižní Evropy. V Maďarsku byla podepsána smlouva o distribuci s firmou HRP Hungary Kft., jedním z největších maďarských distributorů, v Řecku potom se společností INFO-QUEST SA, vůbec největším distributorem v zemi.

HRP Hungary je na maďarském trhu aktivní od roku 1987, kde se zaměřovala na distribuci tiskáren a počítačů. Hlavními aktivitami společnosti HRP na maďarském trhu je tvorba a organizace distribučních kanálů pro své produkty, poskytování marketingové podpory, technické podpory a organizace školení. K partnerům HRP patří nejvýznamnější světové firmy jako 3Com, Acer, Canon, HP, IBM, Panasonic, Western Digital, Xerox a další. Za rok 2000 společnost dosáhla obratu 7,89 miliardy forintů (cca 27 milionů USD)

INFO-QUEST je přední řecká společnost v oblasti IT a telekomunikací, která distribuuje špičkové produkty na řecký trh již téměř 20 let. Vedle toho nabízí INFO-QUEST také dodávky řešení a služeb. INFO-QUEST spolupracuje s vedoucím světovými výrobci jako např. Intel, Compaq, HP, Xerox, Ericsson, Western Digital, 3Com, Microsoft a CISCO. V roce 2000 dosáhla firma obratu zhruba 500 milionů dolarů.

"Navázání spolupráce s významnými partnery v Maďarsku a Řecku je součástí naší strategie expanze do nových teritorií v oblasti střední a jižní Evropy," řekl Martin Košut, CEO Fincom Group. "Prostřednictvím našich nových partnerů budeme na maďarský a řecký trh dodávat kompletní portfolio klientských přístupových zařízení značky Microcom."

 www.fincomgroup.net
tisková zpráva

Článek ze dne 17. září 2001 - pondělí