logo itpoint.cz

Firma Siemens se stala dodavatelem největší evropské širokopásmové sítě

Skupina Siemens Informace a komunikace – sítě (ICN) a její divize Unisphere Networks, Inc., která poskytuje produkty pro IP infrastrukturu širokopásmových datových a hlasových služeb, oznámily, že německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom se rozhodla zvýšit ve své IP síti počet přepínacích směrovačů ERX-1400 firmy Unisphere Networks.

Skupina Siemens Informace a komunikace – sítě (ICN) a její divize Unisphere Networks, Inc., která poskytuje produkty pro IP infrastrukturu širokopásmových datových a hlasových služeb, oznámily, že německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom se rozhodla zvýšit ve své IP síti počet přepínacích směrovačů ERX-1400 firmy Unisphere Networks. Směrovače ERX-1400 umožňují širokopásmový přístup do IP sítě a v rámci produktu T-DSL společnosti Deutsche Telekom slouží jako servery pro širokopásmový vzdálený přístup (BRAS). Tyto nové směrovače jsou dalším krokem ve spouštění technologie širokopásmového přístupu v Evropě. První směrovače Unisphere ERX-1400 zakoupila společnost Deutsche Telekom v březnu 2001 v rámci největší evropské zakázky technologie širokopásmového připojení k internetu.

"Deutsche Telekom je se svým 40 % podílem všech DSL linek vedoucím poskytovatelem DSL připojení v Evropě. V celosvětovém měřítku je jedním ze tří hlavních poskytovatelů DSL a koncem roku 2001 bude zaujímat druhé místo za korejským Korea Telecom," konstatoval analytik Ian Cox z Packet Networks & Services-Europe v RHK.

Narůstající poptávka po širokopásmovém připojení přiměla společnost Deutsche Telekom urychlit ve své síti rozšíření hraničních směrovačů Unisphere Networks ERX, aby svým klientům z řad soukromých osob i podniků mohla poskytovat vysokorychlostní přístup na internet prostřednictvím linek DSL a služeb založených na internetovém protokolu. Architektura směrovačů ERX založená na technologii ASIC nabízí bezeztrátové zpracování dat v rámci IP směrování a širokopásmové služby příští generace, jako je individualizovaná šířka pásma (bandwidth-on-demand), přístup ke kontinuálním mediálním službám a smlouvy zaručující úroveň služeb (SLA) a zaručení kvality IP služeb (QoS).

ERX

Router ERX společnosti Unisphere Networks nabízí IP infrastrukturu příští generace, která umožňuje špičkovým poskytovatelům služeb dodávat společnostem i jednotlivým zákazníkům vysokorychlostní připojení k internetu a IP služby s přidanou hodnotou. Skupina produktů ERX poskytuje bezeztrátové zpracování dat na všech rozhraních, propracované směrovací schopnosti, vysokou spolehlivost odpovídající požadavkům telekomunikačních operátorů a vysokou hustotu kapacity portů. ERX rovněž umožňuje vytvářet řadu nových metod poskytování služeb jako zaručení kvality IP služby (QoS), virtuální privátní sítě a smlouvy zaručující úroveň služeb.

Do skupiny produktů ERX se řadí tři modely – vysokokapacitní směrovače ERX-1440 a ERX-1400 a router střední třídy ERX-700. ERX-1440 je 40-gigabitový hraniční IP router, který poskytovatelům služeb nabízí integrované IP směrování, správu účastníků sítě, IP služby a jejich vytváření rychlostí bezdrátového připojení. ERX-1400 nabízí desetitisícům uživatelů rozšiřitelnou kapacitu a je ideální pro poskytovatele služeb, kteří obsluhují velké množství přístupových bodů. Modulární 14tislotová sestava představuje širokou škálu možností pro jednotlivá rozhraní, od T1/E1 a T3/E3 přes kanálové a nekanálové OC3/STM-1 a OC12/STM-4 po Fast/Gigabit Ethernet. Směrovač ERX-700, který je určen pro aplikace vyžadující střední kapacitu, má stejné funkce a výkon jako ERX-1400, je ovšem dodáván v hospodárnějším 7-slotovém balení.

Unisphere Networks

Unisphere Networks, Inc. je výrobce datových a hlasových platforem pro poskytovatele telekomunikačních služeb. Jeho produkty – hraniční přepínací směrovače, ústředny pro zprostředkování služeb a řídicí systémy pro dohled sítě a administraci služeb pomáhají poskytovatelům služeb vytvářet a nabízet inovativní IP řešení. Společnost Unisphere Networks rovněž nabízí operátorům technické expertízy a odborné služby podporující výstavbu a údržbu sítí příští generace. Více informací o společnosti Unisphere Networks naleznete na adrese www.unispherenetworks.com .

Unisphere je obchodní známka společnosti Unisphere Networks, Inc. Všechny ostatní názvy společností a produktů jsou obchodními nebo registrovanými známkami jednotlivých vlastníků.

Společnost Siemens, skupina Informace a komunikace – sítě (ICN) je jedním z předních poskytovatelů integrovaných hlasových a datových sítí pro podniky, operátory a poskytovatele služeb. Komplexní portfolio výrobku zahrnuje především konvergenční řešení založená na technologii IP, řadu produktů pro širokopásmový přístup, optické přenosové sítě i podnikání v oblasti integrace, služeb a aplikací. Skupina Siemens tak z jediného zdroje nabízí kompletní řešení pro internetovou infrastrukturu příští generace, který je nezbytnou podmínkou mobilního podnikání.

 www.c.siemens.com/networks
tisková zpráva

Článek ze dne 26. října 2001 - pátek