logo itpoint.cz

Fractal s.r.o. a NEXTRA Czech Republic s.r.o. oznámily své partnerství

Fractal patří tak v České republice k nejvýznamnějším společnostem v oblasti podnikání na internetu, nyní přesunuje své obchodní aktivity na síť společnosti Nextra.

Fractal dlouhodobě drží třetinový podíl českého trhu z hlediska obratu v on-line prodejích. Patří tak v České republice k nejvýznamnějším společnostem v oblasti podnikání na internetu," uvedl výkonný ředitel společnosti Jiří Berger. Nyní Fractal přesunuje své obchodní aktivity na síť společnosti Nextra.

Fractal byla založena v roce 1995 jako ryze česká společnost. Dvěma hlavními oblastmi podnikání jsou poskytování služeb cestovního ruchu pro zákazníky z oblasti podnikatelských subjektů a služeb ve sféře internetových a intranetových projektů s orientací na elektronický obchod a on-line služby. "Obě činnosti se postupně sjednocovaly a završením celého procesu bylo spuštění serveru Letenky.fractal.cz v lednu 2000," připomněl J. Berger. Firma se stala akreditovanou agenturou  mezinárodní asociace IATA a zavedla souběžně dva rezervační systémy. Celkové loňské tržby Fractalu byly vyšší než 1 milion USD a za celý rok dosáhly více jak 41 mil. Kč.

NEXTRA Czech Republic je v rámci norského telekomunikačního holdingu Telenor dceřinou společností divize NEXTRA AS, která v současné době působí na jedenácti evropských trzích. V České republice působí od roku 1998 a specializuje se především na podnikovou klientelu, které nabízí služby přístupu k internetu a komplexní komunikační řešení.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 17. ledna 2001 - středa