logo itpoint.cz

Francouzský mobilní operátor SFR si zvolil společnosti Siemens/NEC jako hlavní dodavatele pro svou síť UMTS

Aplikace třetí generace umožňují poskytovat nové multimediální a datové služby, včetně služeb založených na poloze uživatele a připojení na internet prostřednictvím mobilního telefonu.

Francouzský mobilní operátor SFR (Cegetel Group) si zvolil společnosti Siemens/NEC jako hlavní dodavatele pro svou síť UMTS. Skupina Siemens IC Mobile a NEC nejdříve dodají kompletní řešení UMTS pro oblast v okolí severofrancouzského města Lille, které bude obsahovat hlavní síť (pro integraci existujících sítí), radiovou síť a aplikace UMTS. Součástí dodávky budou i mobilní telefony UMTS. Zkušební provoz sítě byl naplánován na začátek roku 2002.

Společnost Siemens IC Mobile otevře ve Francii i středisko vývoje aplikací UMTS. Aplikace třetí generace umožňují poskytovat nové multimediální a datové služby, včetně služeb založených na poloze uživatele a připojení na internet prostřednictvím mobilního telefonu.

Smlouva následuje po úspěšném spuštění sítě UMTS pro Monaco Telecom, kde byly 29.června 2001 uskutečněny první hlasové hovory v síti třetí generace. Síť UMTS pro firmu Monaco Telecom dodaly rovněž společnosti Siemens a NEC.

Siemens dodává skupině Cegetel vybavení pro mobilní a pevné telekomunikační služby již od roku 1990. NEC poskytuje společnosti SFR vybavení GSM od roku 2000.

UMTS

Společnost Siemens IC Mobile začala s výzkumem, návrhem a rozvojem sítě UMTS již v roce 1992, kdy byla na trh uvedena síť GSM. V současné době zaměstnává v tomto oboru 4 000 odborných pracovníků. Ve spolupráci se svým partnerem NEC spustila firma Siemens IC Mobile první sítě UMTS v Evropě.

Siemens a NEC jsou jediné společnosti na světě, které ve spolupráci nabízejí obě radiové technologie UMTS, jak v režimu FDD (Frequency Division Duplex) pro vzdálené pokrytí a symetrické širokopásmové aplikace jako mobilní videokonferenční telefonní hovory, tak v režimu TDD (Time Division Duplex) určeném pro asymetrické aplikace jako poskytování internetových služeb v hustě obydlených oblastech. Význam těchto služeb na rozvinutých telekomunikačních trzích neustále narůstá. Režim TDD zaručuje nejlepší možné využití dostupných radiových frekvencí a zajišťuje tak optimální přenosové rychlosti.

Společnost Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí kompletní portfolio řešení pro mobilní sítě - od mobilních přístrojů, přes infrastrukturu až po aplikace. Oblast přístrojů zahrnuje jak mobilní telefony, bezdrátové moduly, mobilní organizéry a produkty pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury obsahuje kompletní spektrum technologií GSM, GPRS a UMTS, od základnových stanic a přepínacích systémů po řešení pro inteligentní sítě, např. pro předplacené služby. Mobilní aplikace pokrývají Unified Messaging, služby založené na aktuální pozici uživatele (Location Based Services) a platby prostřednictvím mobilních telefonů (Mobile Payment). Ve fiskálním roce 2000 (končícím 30.9.2000) oznámila společnost tržby ve výši 9 miliard eur a hodnota EBIT dosáhla 758 milionů eur. Skupina zaměstnává po celém světě 29 840 pracovníků (k 31.3.2001).

Další informace o skupině Siemens IC Mobile jsou k dispozici na adrese http://www.siemens-mobile.de/mobile

NEC a divize Networking / Mobile Communications Business. NEC Corporation je čelním poskytovatelem internetových řešení, který prostřednictvím tří vlastních společností - NEC Solutions, NEC Networks a NEC Electron Devices - nabízí zákazníkům specializovaná řešení v oblasti počítačových a síťových technologií a elektronových zařízení. NEC Networks se v současné době soustředí na oblasti související s internetem, širokopásmový internet a mobilní internet. Většinu svých zdrojů a úsilí věnuje rozvoji mobilního přístupu na internet třetí generace. Společnost NEC se aktivně zapojila do propagace rozvoje technologií W-CDMA a vždy v oboru zaujímala přední místo. NEC se aktivně zapojila do celosvětového zkušebního provozu W-CDMA spolu s vedoucími operátory, jako je British Telecom, Telephone Organisation of Thailand (TOT), SK Telecom (Korea), SingTel Mobile (Singapur), Telecom Italia Mobile and Research Institute of Telecommunications Transmission (Čína). Společnost NTT DoCoMo a japonská skupina J-Phone Group si zvolily NEC jako dodavatele komerčních systémů. Společnost NEC již začala s dodávkou všech hlavních síťových systémů, včetně hlavní sítě pro komerční síť třetí generace firmy NTT DoCoMo, která by měla být spuštěna letos v říjnu.

Internetový odkaz na služby třetí generace společnosti NEC: http://www.nec.co.jp/3g-mobile

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 1. srpna 2001 - středa