logo itpoint.cz

Fujitsu konsoliduje značku globálních řešení IT

Dceřiné společnosti ICL a DMR Consulting přijímají podnikové jméno Fujitsu. Společnost Fujitsu Limited oznámila, že v rámci posílení své globální značky řešení IT plně převede své dceřiné společnosti ICL a DMR Consulting pod podnikové jméno Fujitsu.

Fujitsu patří mezi tři přední dodavatele IT služeb se svými výnosy přes dva triliony JPY (16,3 miliard US$) ze služeb a softwaru. Fujitsu působí ve více než 50 zemích. Pod jednotnou značkou Fujitsu hodlá dále budovat své vedoucí postavení při využití a rozšiřování silných stránek firem ICL a DMR Consulting.

"Nejvýznamnější celosvětově orientované podniky a organizace dávají přednost dodavatelům, kteří dokáží poskytnout komplexní špičková řešení IT na konzistentním celosvětovém základě, avšak s hlubokou znalostí potřeb lokálních zákazníků k jejich specifickým potřebám," vysvětluje Naoyuki Akikusa, prezident & CEO společnosti Fujitsu Limited.

"Společnosti ICL a DMR Consulting, které zákazníci znají a důvěřují jim pro jejich technickou zdatnost a vysoce kvalitní služby, představují hlavní pilíře naší strategie globálních řešení v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), stejně jako v Severní Americe. Jsem přesvědčen, že nyní je správná doba budovat na těchto hodnotách změnou označení ICL a DMR na podnikové jméno Fujitsu a spolupracovat pod společnou značkou a podnikovou kulturou zaměřenou na poskytování plné škály globálně konzistentních a současně lokálně laděných služeb pro uspokojování zákaznických potřeb v budoucnosti."

Očekává se, že změny související se změnou jména podniku budou dokončeny v průběhu letošního fiskálního roku končícího v březnu 2002. Bude využito možností tříleté celosvětové kampaně na propagaci značky Fujitsu v hodnotě 500 milionů US$, která právě vstupuje do druhé fáze. V souvislosti s první fází této globální iniciativy na podporu značky Fujitsu přijaly v minulém roce společnosti ICL i DMR Consulting za součást svého podnikového loga označení "A Fujitsu Company".

Podrobnosti týkající se nově představovaných změn názvů podniků, včetně nových jmen podniků a harmonogramu náběhů konkrétních činností, budou oznámeny v průběhu letošního září. "ICL vítá toto rozhodnutí přejít na podnikové jméno Fujitsu. Podtrhuje to důležitost úkolu hrát ještě integrálnější úlohu v dlouhodobé globální strategii IT služeb společnosti Fujitsu," prohlásil Richard Christou, výkonný ředitel ICL. "Znamená to, že zákazníci budou nejen schopni přistupovat k širším, integrovaným funkcím IT, ale pro pracovníky ICL to představuje i úžasnou příležitost užší spolupráce se svými kolegy v rámci skupiny, a tím i posílení pozice společnosti Fujitsu jako jedné z nejrozsáhlejších společností IT na světě."

Michael Poehner, prezident a CEO společnosti DMR Consulting, prohlásil : "Tuto iniciativu nadšeně podporujeme. Pevnější provázanost společnosti DMR Consulting se značkou Fujitsu přinese významný synergický efekt našim pracovníkům po celém světě, urychlí sdílení našeho duševního kapitálu, což bude ku prospěchu našim klientům a současně nám zásluhou širší podnikové základny umožní pokračovat v dalším dramatickém růstu. Tím, že se Fujitsu stane pevněji propojenou skupinou podniků, získají naše společnosti na tomto konkurenčním a čím dál tím globálnějším trhu dobré předpoklady pro dosažení ještě většího úspěchu."

Souběžně se změnami názvů podniků chce Fujitsu společně usilovat o využití technologií a odborností všech částí této skupiny a poskytovat je globálně působícím zákazníkům, kteří čelí dynamickým změnám internetové éry. Mezi nedávné příklady takových typů nosných obchodních iniciativ patří :

O Fujitsu

Fujitsu patří mezi přední poskytovatele internetově orientovaných řešení informačních technologií (IT) na celosvětovém trhu. Její technologie udávají směr dalšího rozvoje. Výpočetní a telekomunikační platformy, nejlepší ve své třídě, síla systémových a servisních odborníků ji situují do jedinečného postavení objevovat a využívat nekonečné možnosti Internetu, a tak pomáhat zákazníkům dosahovat úspěchů. Za fiskální rok, končící 31. března 2001, vykazovala Fujitsu Limited (TSE:6702) s ústředím v Tokiu konsolidované výnosy 5.48 trilionu JPY (japonských jenů).

Další informace najdete na URL adrese http://www.fujitsu.com

Článek ze dne 25. června 2001 - pondělí