logo itpoint.cz

Generální dodavatel Internetu do škol - AutoCont On Line-Český Telecom kontaktují školy

Informační akce jsou zaměřeny mimo jiné na to, aby školy pochopily, že v rámci projektu ministerstva školství dostanou počítačové vybavení a připojení k Internetu zdarma.

Informační materiály a dotazy na vybavenost škol výpočetní technikou rozeslalo v těchto dnech uskupení AutoCont On Line-ČESKÝ TELECOM a partneři všem českým základním a středním školám. Jedná se o první kontakt se školami poté, co uskupení zvítězilo ve veřejné obchodní soutěži ministerstva školství na Generálního dodavatele počítačů a připojení k Internetu do škol.

"Jedná se o první krok, který nám pomůže zjistit, jak rozsáhlá bude ochrana stávajících investic ve školách. Zároveň jsme dotazníkovou akci spojili s informováním ředitelů o tom, jak si realizaci projektu představujeme. Jsme si vědomi, že školy dosud nejsou řádně informovány o výhodách tohoto projektu. Řada firem se snaží nabízet školám různé služby. Naše informační akce jsou zaměřeny mimo jiné na to, aby školy pochopily, že v rámci projektu ministerstva školství dostanou počítačové vybavení a připojení k Internetu zdarma," uvedl člen vedení projektu Jiří Chvojka z AutoCont On Line, a.s.

Dalším informačním kanálem se stanou následující veřejné prezentace projektu.

Jednotlivá města a místa konání :

21.11. Praha - Hotel Olšanka
26.11. Ústí nad Labem - Interhotel Bohemia
27.11. Karlovy Vary - Hotel Thermal
28.11. Plzeň - Střední průmyslová škola dopravní
29.11. České Budějovice - DK Metropol
3.12. Liberec - Centrum Babylon
4.12. Hradec Králové - Hotel Amber Černigov
5.12. Pardubice - Hotel Labe
6.12. Jihlava - Dům kultury Odborářů
10.12. Olomouc - Národní dům
11.12. Ostrava - Hotel Atom
12.12. Zlín - Hotel Moskva
13.12. Brno - Kongresové centrum Brno

V uskupení jsou kromě ČESKÉHO TELECOMU a AutoCont On Line tyto společnosti: AutoCont CZ, AT Computers, GiTy, Equica, Microsoft, Hewlett-Packard, Compaq, Cisco Systems, Apple, Tiny Software a Intel.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 19. listopadu 2001 - pondělí