logo itpoint.cz

Generálním auditorem projektu internet do škol se stala společnost Chemcomex

V tendru o celkem 190 miliónů Kč slíbených za kontrolu projektu zvítězil Chemcomex nad společností Unisys.

Firma Chemcomex se stala generálním auditorem projektu internet do škol, který má za úkol připojit všechny české školy k internetu.

Ministr školství Eduard Zeman tuto společnost v pondělí na základě doporučení výběrové komise určil vítězem konečného kola výběrového řízení. V tendru o celkem 190 miliónů Kč slíbených za kontrolu projektu zvítězil Chemcomex nad společností Unisys.

"Výherce nabídl nejnižší cenu a kontrolu největšího počtu škol," zdůvodnil rozhodnutí komise její předseda Drahomír Fránek. Úkolem auditora bude mimo jiné asistovat ministerstvu školství při kontrole budování komunikační infrastruktury.

Generálním dodavatelem celého projektu se již v polovině října stalo konsorcium Českého Telecomu a společnosti Autocont. Auditor by měl také minimalizovat dopady budoucích změn projektu, upozornit na jeho rizika a kontrolovat kvalitu dodávek i oprávněnost faktur od dodavatele.

Projekt instalace a propojení pracovních stanic ve školách by měl být podle Al Malikiové zahájen v lednu. Do konce července by mělo být instalováno 90 procent vybavení, zbytek nejpozději do konce roku.

Ministerstvo školství vypsalo veřejnou obchodní soutěž na projekt zavedení internetu do škol letos v květnu. Od července do září trvaly správní lhůty po odvolání neúspěšných uchazečů k antimonopolnímu úřadu. Veškeré náklady včetně výdajů za vzdělávací programy a školení pro učitele by měly do roku 2005 činit přibližně 7,3 miliardy korun.

Další info o fy Chemcomex - viz. http://www.chemcomex.cz

Článek ze dne 6. prosince 2001 - čtvrtek