logo itpoint.cz

GlobalTel - další držitel licence na poskytování veřené telefonní služby

GlobalTel je už desátou společností, která má od 12. ledna 2001 licenci na poskytování veřejné telefonní služby.

Licenci na poskytování veřejné telefonní služby, zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě obdržela 12. ledna 2001 společnost GlobalTel, a. s. Český telekomunikační úřad tak svým rozhodnutím umožnil, aby na český trh telekomunikací vstoupil nový operátor.

Společnost GlobalTel v oblasti telekomunikací nezačíná od nuly. "Už dnes disponujeme vysokorychlostní multimediální páteřní sítí, která v délce 870 km protíná republiku a pokrývá většinu krajských měst. V těchto lokalitách jsme připraveni zavádět své služby okamžitě. A do doby, než dojde k úplné liberalizaci trhu v roce 2002, počítáme s úplným pokrytím celého území České republiky,“ plánuje generální ředitel společnosti GlobalTel David Vaverka.

Součástí nabídky společnosti je i volání zákazníků do vlastní sítě zdarma. "Firma, která má pobočky po celé republice, pak mezi sebou volá jen za měsíční paušální poplatek, vysvětluje David Vaverka. Hlasové služby do jiných sítí nabídne GlobalTel za ceny až o 50 % nižší než je běžné u dosavadního monopolního operátora. Za obdobně výhodných podmínek budou poskytovány i přídavné služby, jako třeba služba bezplatného volání (Zelená linka). GlobalTel navíc zaručuje zachování stávajících telefonních čísel, za zavedení přípojky a aktivaci neúčtuje žádné poplatky.

Zákazník, který má zřízenou přípojku, může za bezkonkurenční ceny využívat i dalších služeb, jako například internet nebo služby datových sítí. Samozřejmostí je kontrola stavu zákaznického účtu pomocí internetu.

GlobalTel na telekomunikačním trhu působí už od loňského roku, kdy poslanecká sněmovna schválila novelu telekomunikačního zákona. Udělení licence dává společnosti možnost podstatně rozšířit nabídku služeb. "V současné době klasické pojetí telekomunikací doznává zásadních změn. Tradiční hlasové a datové služby se postupně budou slučovat do jediné - multimediální,“ předpovídá generální ředitel GlobalTelu ing. David Vaverka, "pro nás to ale není budoucnost, podobné služby jsme okamžitě schopni nabídnout.“ K uživateli podle něho povede jediná přípojka, na kterou pak firma připojí jak telefonní ústřednu, tak i internet, vlastní počítačovou síť, televizi či rádio. Za takový komplexní balík služeb se pak zaplatí méně než za několik různých služeb zvlášť.

Nabídka hlasových služeb

Specifikace řešení

 www.globaltel.cz

Článek ze dne 17. ledna 2001 - středa