logo itpoint.cz

GlobalTel předal Českému Telecomu oficiální návrh propojovací smlouvy

V pátek 16.3. 2001 se tak stala společnost již šestým subjektem, který s Telecomem o propojení začal jednat.

Oficiální jednání o propojení telekomunikačních sítí zahájily společnosti GlobalTel a Český Telecom - sdělil generální ředitel firmy David Vaverka. Společnost je tak šestým subjektem, který s Telecomem o propojení začal jednat. Tři z nich, Contactel, Aliatel a eTel, již propojovací dohodu s dominantním operátorem uzavřely.

S Telecomem dále jednají společnosti GTS a Callino, neoficiální rozhovory firma vede s Czech On Line a pobočkou British Telecomu. "V první fázi se chceme propojit ve třech lokalitách - v Praze, Brně a Plzni, kde jsme již dokončili výstavbu optické páteřní infrastruktury," uvedl Vaverka. Do konce roku se propojovací body rozšíří na Ostravu, Hradec Králové, Ústí nad Labem a České Budějovice.

GlobalTel disponuje vysokorychlostní multimediální páteřní sítí, která v délce 870 km protíná republiku a pokrývá většinu krajských měst. Během tří let chce investovat zhruba 1,2 miliardy Kč do úplného pokrytí ČR. Začátkem ledna firma získala od ČTÚ licence k poskytování veřejných telefonních služeb a zřizování veřejné telefonní sítě.

Firma vznikla v loňském roce sloučením tří poskytovatelů datových služeb. Jejími vlastníky jsou ze 70 procent tuzemské fyzické osoby a třetinový podíl vlastní zahraniční právnická osoba. Kooperujícími partnery jsou British Telecom a vlastníci telekomunikačních sítí Czech Bone a Sloane Park Property Trust.

 www.globaltel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 19. března 2001 - pondělí