logo itpoint.cz

Go přináší přímé dobíjení Go kreditu z mobilního telefonu a bankovního účtů

Prostřednictvím služby Eurotel GSM banking nebo bankovním převodem mohou Go zákazníci dobíjet své Go telefony, a to i ze zahraničí.

Praha, 12. září 2001 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o, přináší od 19. září svým zákazníkům, kteří využívají předplacených služeb Go, jako první operátor v ČR dva způsoby alternativního dobíjení Go kreditu pomocí přímého dobíjení Go telefonů z bankovních účtů. Dobít kredit přímo na svém, nebo i jiném Go telefonu, mají možnost Go zákazníci buď pomocí služby Eurotel GSM banking a transakce "DobijGo", nebo bankovním převodem z kteréhokoliv bankovního účtu v ČR.

"Přímé dobíjení Go telefonů z bankovních účtů je další podporou alternativních způsobů dobíjení, které jsme pro naše zákazníky připravili, aby Go kredit mohli pohodlně zvyšovat kdekoliv a kdykoliv. Díky transakci "DobijGo" si naši zákazníci mohou dobít svůj Go telefon třeba i ze zahraničí," říká Glenice Maclellan, výkonná ředitelka marketingu Eurotelu. "Eurotel byl vždy průkopníkem alternativních cest dobíjení a získávání Go kupónů. Jako první jsme v loňském roce umožnili přímé dobíjení Go telefonů na internetu, zanedlouho poté mohli Go zákazníci jako první využít Go bankomatů," připomíná.

U přímého dobíjení prostřednictví služby Eurotel GSM banking si zákazník přímo v hlavním menu mobilního telefonu vybere položku Banking. Zadá svůj bankovní PIN, a v menu konkrétní banky zvolí transakci "DobijGo". Po zadání a odeslání všech vstupních údajů pro dobití obdrží zákazník šifrovanou zprávu z banky o akceptaci nebo zamítnutí požadavku. Bankou akceptované požadavky jsou automaticky odesílány do společnosti Eurotel. Navýšení kreditu je zákazníkovi potvrzeno SMS zprávou od společnosti Eurotel.

Od 19. září 2001 mohou využít služby "DobijGo" jako první majitelé bankovních účtů v GE Capital Bank, a.s. Do budoucnosti se počet bankovních domů bude rozšiřovat v závislosti na jejich technické připravenosti.

Službu přímého dobíjení Go prostřednictvím Eurotel GSM bankingu mohou využít všichni majitelé nových Go SIM karet s Juice, kteří vlastní telefon podporující technologii SIM Toolkit, používají službu Eurotel GSM banking a jsou majiteli účtu v bance, se kterou Eurotel nabízí společnou službu na dobíjení Go kreditu.

Pomocí druhého způsobu přímého dobíjení trvalým bankovním příkazem mohou Go zákazníci dobít svůj Go telefon z kteréhokoliv bankovního účtu v ČR. Zákazník si ve své bance požádá o pravidelný bankovní převod na stanovenou finanční částku. Ve stanovenou dobu je následně po obdržení částky na účet Eurotelu jeho Go kredit pravidelně zvyšován. Pro dobití musí být převod proveden z bankovnímu účtu, hotovostní vklady nebudou akceptovány.

Díky přímému dobíjení bankovním převodem mají opravdu všichni majitelé bankovních účtů v ČR možnost jednoduše a pravidelně navyšovat svůj kredit na všech Go telefonech, dodává Glenice Maclellan.

U obou způsobů přímého dobíjení je možné dobíjet několik Go telefonů najednou, pouze částkami odpovídající současné hodnotě papírových Go kupónů a to ve stanovených hodnotách 300 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč, 2 000 Kč. Dobít lze vždy jen jednu vybranou částku, nikoliv jejich součet. Celkový počet telefonních čísel, která mohou být dobita z jednoho účtu klienta v průběhu 1 kalendářního měsíce je 10. Celkový počet dobití, které klient může uskutečnit v průběhu 1 kalendářního měsíce je 20. Ve vybraných prodejnách společnosti Eurotel si mohou Go zákazníci vyzvednout daňový doklad o dobití Go telefonu, obsahující všechny náležitosti dle platné legislativy. Doklad mu bude vystaven po předložení čísla dobití, které bylo součástí SMS zprávy zaslané společností Eurotel na dobíjené telefonní číslo.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 13. září 2001 - čtvrtek