logo itpoint.cz

GTS chce obsadit 1,38 % trhu hlasových služeb v ČR

Do roku 2005 firma plánuje zvýšit tento podíl až na 4,35 % ...

Obsadit 1,38 procenta trhu s hlasovými službami hodlá v letošním roce společnost GTS (GTS Czech Net, GTS Inec, Dattel). Do roku 2005 firma plánuje zvýšit tento podíl až na 4,35 %. Na dnešní tiskové konferenci to řekla tisková mluvčí GTS Marcela Roflíková.

Nárůst by měl zaznamenat také podíl GTS na trhu datových služeb, a to z loňských 1,29 % na letošních 1,72 % a 8,81 % v roce 2005. Desetinu internetového trhu v roce 2000 chce GTS zvýšit na letošních 13,54 % a pětinového podílu chce dosáhnout za pět let.

GTS letos očekává nárůst tržeb na 1,8 miliardy Kč, zatímco vloni společnosti sdružené v GTS utržily celkem 1,269 miliardy Kč. Investice GTS mají letos dosáhnout 615 milionů Kč a směřovat zejména do rozvoje sítí, připojování zákazníků a budování datových center. Současné pokrytí dvaceti měst v ČR chce GTS letos rozšířit nejméně na 25 měst. "Zaměříme se na poskytování služeb velkým firmám, státní správě, ale také a především na malé a střední podnikatele," uvedla M. Roflíková.

Již skončila devadesátidenní lhůta, v níž mají GTS a Český Telecom uzavřít smlouvu o propojení veřejných pevných telekomunikačních sítí. Firmy se však zatím shodly pouze na cenách za hlasové služby. Společnosti nyní očekávají stanovisko Českého telekomunikačního úřadu (ČSÚ) ke sporným otázkám, které se týkají zejména zpoplatnění přístupových bodů a cen za přístup k internetu.

GTS je součástí globální skupiny Global TeleSystems (GTS) se sídlem ve Washingtonu.

 Česká informační agentura
kd

Článek ze dne 26. ledna 2001 - pátek