logo itpoint.cz

GTS Slovakia zaznamenala v roce 2000 kladný hospodářský výsledek

V letošním roce společnost plánuje tržby ve výši 5 až 6 mil. USD. Portfolio služeb GTS Slovakia tvoří zejména připojení k internetu, mezinárodní hlasová služba Voice over IP a prodej mezinárodních datových linek.

Společnost GTS Slovakia, poskytující na Slovensku telekomunikační služby pro podnikovou sféru, zaznamenala v roce 2000 kladný hospodářský výsledek. V letošním roce společnost plánuje tržby ve výši 5 až 6 mil. USD. Uvedl to ředitel GTS Slovakia Jozef Dobiš, který výsledky hospodaření blíže neupřesnil.

V roce 2001 by GTS na Slovensku přivítala zavedení legislativních norem o elektronickém obchodě a především ukončení tendrů na prodaj licencí FWA. Portfolio služeb GTS Slovakia tvoří zejména připojení k internetu, mezinárodní hlasová služba Voice over IP a prodej mezinárodních datových linek.

Podle Dobiše mají v současnosti zákazníci možnost využívat služby GTS v 16 slovenských městech prostřednictvím sítě vybudované v roce 2000, jejíž rozšíření firma plánuje i letos.

GTS je vlastníkem největší privátní evropské sítě GTS TEN - Trans European Network, jejíž délka je téměř 20 tis. km, a je tvořena výhradně optickými propojeními. Další provozovanou sítí je GTS Ebone. GTS Slovakia je součástí americké telekomunikační společnosti Global TeleSystems, Inc.

 Česká informační agentura
ph

Článek ze dne 5. ledna 2001 - pátek