logo itpoint.cz

Hranici jedné miliardy amerických dolarů překročí výdaje za IT služby v České republice do roku 2005

V loňském roce dosáhl tuzemský trh s profesionálními IT službami hodnoty 630,85 milionu dolarů, což představovalo nárůst o 8,8 procenta v porovnání s rokem 1999.

V loňském roce dosáhl tuzemský trh s profesionálními IT službami hodnoty 630,85 milionu dolarů, což představovalo nárůst o 8,8 procenta v porovnání s rokem 1999. Vyplývá to z nejnovější zprávy analytické společnosti IDC.

"Stále větší počet typicky produktových společností se snaží být vnímáno jako dodavatelé služeb," konstatoval Vladimir Kroa, Program Manager IT Services společnosti IDC. Podniky etablované jako produktové společnosti podle něj migrují na trh služeb a tradiční softwarové společnosti mění své strategie, přičemž zvyšují důraz na nabídku komplexních služeb po dobu životního cyklu produktu.

IDC dodává, že český trh s IT službami nyní vyzrává. V loňském roce tvořily služby s vyšší přidanou hodnotou jako například systémová integrace, síťová integrace, různé formy outsourcingu a IT poradenství 58,8 procenta z celkových výdajů na IT služby, což je podobné rozdělení trhu s IT službami jako ve vyspělejších zemích západní Evropy nebo ve Spojených státech.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 18. září 2001 - úterý