logo itpoint.cz

Humanitární organizace Lékaři bez hranic optimalizuje svůj hlasový komunikační systém a ve svém ústředí v Paříži zavádí 250 bezdrátových telefonů DECT

Organizace si zvolila mobilní technologii společnosti Alcatel pro účinnou a flexibilní komunikaci umožnující kdykoli a odkudkoli reagovat na krizové situace.

Společnost Alcatel dnes oznámila, že nositel loňské Nobelovy ceny za mír, humanitární organizace Lékaři bez hranic (Médécins Sans Frontiéres), optimalizuje svůj hlasový komunikační systém a ve svém ústředí v Paříži zavádí 250 bezdrátových telefonů DECT (Digital Enhanced Cordless Technology). Organizace si zvolila mobilní technologii společnosti Alcatel pro účinnou a flexibilní komunikaci umožnující kdykoli a odkudkoli reagovat na krizové situace.

Prostřednictvím telefonů DECT lze kontaktovat pracovníky organizace kdekoli v budově, při současném využití všech dalších výhod nejmodernějších pevných telefonních připojení (možnost vytočit číslo zadáním jména, přístup k hlasovým zprávám včetně notifikačních služeb, třístranné konferenční hovory apod.). Zaměstnanci organizace mohou proto reagovat mnohem rychleji a díky vysoce výkonným přístrojům zvyšovat svoji efektivitu. V případě velkých krizí se lze kdykoli spojit s lékaři na ústředí, aby mohli pomoci řídit operaci.

Navíc tým lékařů v ústředí, tvořený 200 lidmi, čelil dalšímu problému: množství telefonátů přijímaných během krizových situací přetěžoval existující telefonní systém. Bylo nutné najít řešení, jehož instalací by nebyl narušen chod lékařských aktivit. Toto bylo vyřešeno mobilní technologií Alcatelu, která nevyžaduje instalaci dalších měděných kabelů, jen využívá jednoduché instalace základových stanic a bezdrátových terminálů. Zároveň bylo třeba celou akci provést během pouhých tří týdnů. Systém instalovala společnost Téléphonie Généralisée, jeden z hlavních distributorů společnosti Alcatel, která respektovala veškeré aspekty situace a zajistila úplnou spokojenost humanitární organizace.

Pan Pierre Monnier, člen organizace Lékaři bez hranic, řekl : "Pro záchranu životů a poskytnutí první pomoci je nejdůležitějších prvních 48 hodin. V časech pohotovosti je komunikační systém jednou z naších nejvýznamnějších zbraní. Díky řešení DECT nebylo nutné znovu konfigurovat stávající telefony a naše kolegy nyní můžeme kontaktovat, ať jsou kdekoli."

"Rádi jsme Lékařům bez hranic nabídli výhody naší mobilní technologie. Poskytnutí bezdrátových telefonů jim především umožnilo reagovat v ještě kratších časových intervalech" dodal Philippe Le Port ze společnosti Alcatel.

Lékaři bez hranic (Médecins Sans Frontičres)

Lékaři bez hranic je jednou z největších nezávislých organizací v oblasti poskytování první pomocí. Byla založena lékaři a novináři v roce 1971 a dnes se těší skvělé pověsti díky rychlým a efektivním zásahům při pomoci lidem v ohrožení.

Alcatel

Společnost Alcatel je poskytovatelem sítí příští generace a dodává integrovaná ucelená hlasová a datová síťová řešení zavedeným i novým poskytovatelům telekomunikačních služeb, podnikům a spotřebitelům po celém světe. Společnost nabízí své služby ve 130 zemích, kde zaměstnává 130 000 pracovníků. V roce 2000 dosáhly tržby společnosti 31 mld. EUR.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. července 2001 - pondělí

Acronis Backup 12.5