logo itpoint.cz

IBM World Trade Corporation se chystá vybudovat v Brně nové expertní centrum

Vláda přislíbila firmě daňovou úlevu ve výši 50 % daně z příjmu právnických osob na dobu deseti let.

Společnost IBM World Trade Corporation, která se chystá vybudovat v Brně nové expertní centrum za 359 milionů korun a vytvořit tak až pět set nových pracovních míst, se může těšit na udělení investičních pobídek. Vláda přislíbila firmě daňovou úlevu ve výši 50 % daně z příjmu právnických osob na dobu deseti let.

IBM by rovněž mohla získat dotaci na školení a rekvalifikace zaměstnanců ve výši 35 %, respektive 60 % uznatelných nákladů na školení. Tyto schválené výhody pro soukromou společnost jsou plně v souladu se zákonem o veřejné podpoře a s legislativou EU. Díky dohodě vlády s IBM se tak podaří získat investici jedné z nejvýznamnějších firem z oboru informačních technologií na světě.

"Projekt IBM je významný nejen pro vybraný region, nýbrž i pro celou Českou republiku. Úspěšná realizace investičního záměru, prvního svého druhu v České republice, bude výrazným signálem, že se začleňujeme mezi ty ekonomiky, které nejen drží krok s nejnovějším světovým vývojem, ale ve kterých dochází i k tvorbě nových postupů a řešení," domnívá se generální ředitel Czechinvestu Martin Jahn.

Česká republika v prvních devíti měsících loňského roku přilákala 109 miliard korun přímých investic. V současné době zpracovává Czechinvest podklady pilotních projektů dalších pět společností, z nichž minimálně dva by chtěl předložit vládě ke schválení do konce dubna.

 Česká informační agentura
joh

Článek ze dne 8. března 2001 - čtvrtek