logo itpoint.cz

Imaginet - nové jméno odštěpného závodu Českého Telecomu

S novým jménem Imaginet se včera představil odštěpný závod ČESKÉHO TELECOMU, a.s., zaměřený na rozvoj služeb z oblasti netradičního podnikání a e-commerce. Imaginet nahradí doposud používané jméno e:tel.

S novým jménem Imaginet se včera představil odštěpný závod ČESKÉHO TELECOMU, a.s., zaměřený na rozvoj služeb z oblasti netradičního podnikání a e-commerce. Imaginet nahradí doposud používané jméno e:tel.

"Oblast podnikání, ve které působíme, umožňuje našim zákazníkům uskutečňovat jejich obchodní plány a uplatňovat jejich tvořivost s využitím našich sítí, zařízení, aplikací a odborných konzultací. Domnívám se, že název Imaginet náš postoj k přáním zákazníka jednoznačně vyjadřuje," uvedl Fred Ledbetter, ředitel odštěpného závodu ČESKÉHO TELECOMU.

Odštěpný závod Imaginet, který si klade za cíl získat vedoucí pozici na trhu rozvíjející se "nové ekonomiky" v ČR, založil ČESKÝ TELECOM na podzim loňského roku. V současné době jsou již do Imaginetu plně integrovány dceřinné společnosti Edinet.cz, spol. s r.o. a M.I.A., a.s., stejně tak jako internetová divize Internet OnLine. Imaginet má rovněž v portfoliu svých nabízených služeb české elektronické tržiště CenTrade, na němž proběhly minulý týden první elektronické obchodní aukce.

M.I.A., a.s., je internetová společnost, která poskytuje služby v oblasti elektronických médií, reklamy a marketingu na internetu. Působí především ve třech základních oblastech: tvorba obsahu (tzv.content provider) českého internetu, zajišťování a poskytování reklamy na internetu (Internet Media Services, IMS) a pořádání internetové konference Prague Internet World (PIW).

INTERNET OnLine patří mezi největší poskytovatele internetového připojení v ČR. Nabízí kvalitní, spolehlivé a garantované připojení po celé České republice v rámci výhodného tarifu I2000 a celou řadu dalších doplňkových služeb jako je WEB HOSTING a SERVER HOSTING, možnost připojení do internetu v zahraničí, registraci domén druhé a třetí úrovně atd. Spolu se svými službami nabízí i komplexní řešení komunikace pro firemní sítě.

ČESKÝ TELECOM, a.s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a.s., trvale patří k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od renomovaných mezinárodních ratingových agentur.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 11. dubna 2001 - středa