Internet OnLine jako první poskytuje hosting aplikací a služeb pro platformu Microsoft.NET

Internet OnLine jako první poskytovatel hostingu ve střední a východní Evropě ve spolupráci se společností Microsoft uvádějí do provozu hosting aplikací a služeb pro platformu Microsoft .Net. Tento systém je prvním projektem tohoto druhu nejen v České Republice, ale i v rámci středního a východního regionu Evropy.

INTERNET OnLine, organizační jednotka ČESKÉHO TELECOMU, a.s., jako první poskytovatel hostingu ve střední a východní Evropě ve spolupráci se společností Microsoft uvádějí do provozu hosting aplikací a služeb pro platformu Microsoft .Net. Tento systém je prvním projektem tohoto druhu nejen v České Republice, ale i v rámci středního a východního regionu Evropy. Projekt bude představen 5.12.2001 na konferenci Microsoft Developer Days 2001, která je zaměřená na technologie .NET a XML.

INTERNET OnLine se stále pokouší svým zákazníků i dalším zájemcům vždy doporučit nejlepší postupy pro různé vývojové scénáře s využitím nejmodernějších produktů - jedním z nich je právě uváděné hostování .NET aplikací a služeb, jejichž využívání nabízí zcela zdarma.

Na serveru http://dotnet.iol.cz se může každý zaregistrovat a bezplatně umístit svoje vlastní .NET komponenty, které sám vyvinul nebo které získal z Internetu.

Pro provoz hosting.NET aplikací a služeb využívá INTERNET OnLine platformy Microsoft .NET, která je určena ke stavbě webových aplikací a webových služeb. Je od základu řešena tak, aby plnila potřeby vývojářů a spotřebitelů webových služeb se všudypřítomnou podporou webových standardů.

Součástí .NET HOSTING serveru http://dotnet.iol.cz je zároveň katalog .NET komponent, které jsou k dispozici k otestování komukoliv, kdo na daný server zavítá. Jsou na něm samozřejmě také k dispozici informace o novinkách z .NET světa a zároveň tento server demonstruje možnosti nově zaváděných technologií.

Microsoft Developer Days 2001 je konference pro vývojáře software na plarformách společnosti Microsoft. Dne 5.12.2001 bude v Praze veřejně představena nová verze vývojářských nástrojů Visual Studio .Net a .Net Framework, jež jsou určeny pro vývoj nové generace aplikací a služeb založených na XML a dalších otevřených internetových standardech.

Jaroslav Bengl, manažer divize .NET ze společnosti Microsoft, dodává : "XML web služby jsou základem nové generace software, která revolučním způsobem zvyšuje možnosti aplikací. Software se tak stává plně síťovým a to je z hlediska možností větší skok než z DOSu do prostředí Windows. Projektem .NET hostingu chceme umožnit vývojářům možnost snadného vývoje, testování a nasazování webovských služeb v reálném provozním prostředí."

Revoluční technologie .NET firmy Microsoft posunuje svět uživatelů Internetu s prohlížeči a WWW servery do světa spolupracujících a komunikujících komponent, které ve vzájemném propojení vytváří nový svět internetových aplikací a služeb.

 www.iol.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. prosince 2001 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...