logo itpoint.cz

Internet OnLine jako první poskytuje hosting aplikací a služeb pro platformu Microsoft.NET

Internet OnLine jako první poskytovatel hostingu ve střední a východní Evropě ve spolupráci se společností Microsoft uvádějí do provozu hosting aplikací a služeb pro platformu Microsoft .Net. Tento systém je prvním projektem tohoto druhu nejen v České Republice, ale i v rámci středního a východního regionu Evropy.

INTERNET OnLine, organizační jednotka ČESKÉHO TELECOMU, a.s., jako první poskytovatel hostingu ve střední a východní Evropě ve spolupráci se společností Microsoft uvádějí do provozu hosting aplikací a služeb pro platformu Microsoft .Net. Tento systém je prvním projektem tohoto druhu nejen v České Republice, ale i v rámci středního a východního regionu Evropy. Projekt bude představen 5.12.2001 na konferenci Microsoft Developer Days 2001, která je zaměřená na technologie .NET a XML.

INTERNET OnLine se stále pokouší svým zákazníků i dalším zájemcům vždy doporučit nejlepší postupy pro různé vývojové scénáře s využitím nejmodernějších produktů - jedním z nich je právě uváděné hostování .NET aplikací a služeb, jejichž využívání nabízí zcela zdarma.

Na serveru http://dotnet.iol.cz se může každý zaregistrovat a bezplatně umístit svoje vlastní .NET komponenty, které sám vyvinul nebo které získal z Internetu.

Pro provoz hosting.NET aplikací a služeb využívá INTERNET OnLine platformy Microsoft .NET, která je určena ke stavbě webových aplikací a webových služeb. Je od základu řešena tak, aby plnila potřeby vývojářů a spotřebitelů webových služeb se všudypřítomnou podporou webových standardů.

Součástí .NET HOSTING serveru http://dotnet.iol.cz je zároveň katalog .NET komponent, které jsou k dispozici k otestování komukoliv, kdo na daný server zavítá. Jsou na něm samozřejmě také k dispozici informace o novinkách z .NET světa a zároveň tento server demonstruje možnosti nově zaváděných technologií.

Microsoft Developer Days 2001 je konference pro vývojáře software na plarformách společnosti Microsoft. Dne 5.12.2001 bude v Praze veřejně představena nová verze vývojářských nástrojů Visual Studio .Net a .Net Framework, jež jsou určeny pro vývoj nové generace aplikací a služeb založených na XML a dalších otevřených internetových standardech.

Jaroslav Bengl, manažer divize .NET ze společnosti Microsoft, dodává : "XML web služby jsou základem nové generace software, která revolučním způsobem zvyšuje možnosti aplikací. Software se tak stává plně síťovým a to je z hlediska možností větší skok než z DOSu do prostředí Windows. Projektem .NET hostingu chceme umožnit vývojářům možnost snadného vývoje, testování a nasazování webovských služeb v reálném provozním prostředí."

Revoluční technologie .NET firmy Microsoft posunuje svět uživatelů Internetu s prohlížeči a WWW servery do světa spolupracujících a komunikujících komponent, které ve vzájemném propojení vytváří nový svět internetových aplikací a služeb.

 www.iol.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. prosince 2001 - středa