logo itpoint.cz

Internet OnLine představil službu provozování elektronických obchodů

V rámci produktů E-COMMERCE představil IOL službu provozování elektronických obchodů Store OnLine, která umožní firmám prodávat libovolné zboží zákazníkům prostřednictvím Internetu nebo zefektivnit odběratelsko-dodavatelské vztahy mezi firmami samotnými a tím ušetřit především náklady na logistiku.

INTERNET OnLine, organizační jednotka ČESKÉHO TELECOMU a.s., uspořádal tiskovou konferenci, na které představil novou rodinu produktů E- COMMERCE a upgradované služby Call centra s webovým rozhraním. Informoval o certifikaci ISO 9001 pro služby IOL FIXED, SERVER HOSTING a IP VPN.

V rámci produktů E-COMMERCE představil službu provozování elektronických obchodů Store OnLine, která umožní firmám prodávat libovolné zboží zákazníkům prostřednictvím Internetu nebo zefektivnit odběratelsko-dodavatelské vztahy mezi firmami samotnými a tím ušetřit především náklady na logistiku. IOL dodává softwarovou platformu a provozuje službu, zákazník určuje design a druh obchodované komodity. Zajímavá je i nabídka propojení s nejpoužívanějšími účetními softwary v České republice - Money S3 společnosti CÍGLER SOFTWARE, a.s. a Pohoda 2002 společnosti Stormware, s.r.o.

Pro menší firmy, které se zpravidla orientují na zvýšení obratu, je určen Store OnLine. Zástupce IOL, pan David Petrla, vyzdvihl zejména možnost přizpůsobení obchodu potřebám konkrétního prodejce a kvalitní manažerské informace. K dalším přednostem produktu patří nízké hardwarové nároky administračních aplikací, snadná obsluha zvládnutelná na úrovni běžných operátorů a efektivní správa obchodu. Další výhodou, kterou oceňovali zákazníci v testovací fázi produktu, je vynikající přístupnost z Internetu díky umístění serveru na páteřní síti IOL.

Pro větší zákazníky, jejichž hlavním cílem je zdokonalení firemních procesů, INTERNET OnLine připravuje službu eStore - realizaci plně přizpůsobených řešení pro elektronickou distribuci a komunikaci s dealery. Předností této služby bude zejména otevřenost a schopnost komunikace s interními i externími systémy ve formátu XML.

U obou produktů E-COMMERCE je možné objednat školení pracovníků firmy, kde se naučí nejen s obchodem pracovat, ale i efektivně využívat logistické nástroje.

Významným přínosem je i zapojení nejběžnějších účetních systémů do rodiny služeb E-COMMERCE. Manažer společnosti CÍGLER SOFTWARE pan Tomáš Bobek uvedl : "Jsme spokojení s tím, že od nynějška umíme přímo komunikovat také s řešením Store OnLine společnosti IOL. Uživatelé Money S3 získávají ideální startovní pozici pro rozjezd jejich internetových obchodů se všemi výhodami, jaké přináší jejich přímé propojení s ekonomickým systémem." Obchodní manažer společnosti Stormware, s.r.o., Radek Jonáš, který se zabývá produkcí účetního systému Pohoda 2002, zhodnotil stav spolupráce : " E-commerce aktivity INTERNET OnLine pečlivě sledujeme již od počátku. Protože nás tato oblast velmi zajímá, je logickým vyústěním našeho zájmu propojení nové verze ekonomického systému POHODA 2002 právě s obchodním systémem Store OnLine.

INTERNET OnLine souběžně se zavedením nových produktů upgradovalo také služby Call centra s webovým rozhraním. Pan Jiří Kysela, ředitel Oddělení péče o zákazníka, prezentoval tyto novinky :

Dalším důkazem IOL o zkvalitnění služeb zákazníkům bylo prezentování udělení certifikace ISO 9001/2000 na služby IOL Fixed, Server Hosting a IP VPN.

 www.iol.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 15. října 2001 - pondělí