logo itpoint.cz

Internet OnLine rozšiřuje službu Dedicated Hosting o servery Hewlett Packard

Internet OnLine rozšiřuje své současné portfolio služeb Dedicated Hosting a k zavedené službě Dedicated SUN Server a Dedicated DELL Server nabízí od srpna také Dedicated HP Server. Služba poskytuje kompletní zajištění a pronájem serverů Hewlett Packard, které rozšiřují dosavadní nabídku a patří také ke kvalitním a spolehlivým hardwarovým produktům

Internet OnLine, internetová jednotka Českého Telecomu, rozšiřuje své současné portfolio služeb Dedicated Hosting a k zavedené službě Dedicated SUN Server a Dedicated DELL Server nabízí od srpna také Dedicated HP Server. Služba poskytuje kompletní zajištění a pronájem serverů Hewlett Packard, které rozšiřují dosavadní nabídku a patří také ke kvalitním a spolehlivým hardwarovým produktům.

Služba Dedicated HP Server zahrnuje nejen pronájem serveru a jeho servis, dále umístění a připojení serveru do Internetu, ale i zvolený operační systém. Výhodou je i kredit 10 GB přenesených dat. Tuto službu může zákazník získat již od 6 990,- Kč měsíčně.

Pronajatý server je umístěn v hostingovém centru se zálohovaným napájením, kde je připojen do Internetu prostřednictvím páteřní sítě Internet OnLine. Služba nabízí výběr ze dvou operačních systémů. Standardně je server nabízen s licencí Linux – Red Hat nebo MS Windows 2000 Server. Každý zákazník, který si novou službu objedná, získává na pronajatém serveru předinstalované a bezpečně konfigurované softwarové prostředí pro okamžitý provoz www stránek. V případě dalšího požadovaného software od firmy Microsoft si jej může objednat a splácet formou měsíčních splátek. Internet OnLine se tak rozšiřující nabídkou posouvá opět od internetového poskytovatele služeb k poskytovateli aplikací.

Tak jako u ostatních služeb Dedicated Hosting je výhodou služby Dedicated HP Server především možnost okamžitého nasazení výkonného serveru s nakonfigurovaným software pro provoz WWW. Dalším benefitem je možnost získat hardware, software i připojení k Internetu ve formě služby s měsíčním systémem splátek. Smlouva se uzavírá na 12 měsíců a může být automaticky prodlužována.

Zákazník má server vyhrazen pouze pro vlastní potřebu a sám si zvolí způsob jeho použití. Je možné ho například využít k provozování www prezentací a aplikací, elektronických obchodů, redakčních systémů, mail serverů atd. Zákazník má k dispozici k pronajatému serveru vzdálený přístup, kterým řídí jeho instalaci, nastavení aplikací i správu. Zároveň přenechává veškerou zodpovědnost za funkčnost hardwarové části serveru na svém provozovateli, který zajišťuje servis a výměnu vadných částí serveru.

 www.iol.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 27. srpna 2001 - pondělí