logo itpoint.cz

IOL nově nabízí službu pronájmu serveru DELL

INTERNET OnLine rozšiřuje své současné portfolio služeb hostingu a k zavedené službě Dedicated SUN server nabízí od července také Dedicated DELL server

INTERNET OnLine, internetová jednotka Českého Telecomu, rozšiřuje své současné portfolio služeb hostingu a k zavedené službě Dedicated SUN server nabízí od července také Dedicated DELL server. Služba poskytuje kompletní zajištění a pronájem serverů DELL, které rozšiřují dosavadní nabídku a patří ke kvalitním a spolehlivým hardwarovým produktům. Služba Dedicated DELL server zahrnuje nejen pronájem serveru a jeho servis, dále umístění a připojení serveru do Internetu, ale i zvolený operační systém. Výhodou je i kredit 10 GB přenesených dat. Tuto službu může zákazník získat již od 6.490,- Kč měsíčně.

Pronajatý server je umístěn v datovém centru se zálohovaným napájením, kde je připojen do Internetu prostřednictvím páteřní sítě INTERNET OnLine. Služba nabízí výběr ze dvou operačních systémů. Standardně je server nabízen s licencí LINUX – RED Hat nebo Windows 2000 Server. Každý zákazník, který si novou službu objedná, získává na pronajatém serveru automaticky předinstalovaný software pro provoz www stránek. v případě dalšího požadovaného software od firmy Microsoft si jej může objednat a splácet formou měsíčních splátek. INTERNET OnLine se tak rozšiřující nabídkou posouvá od internetového poskytovatele služeb k poskytovateli aplikací.

Tak jako u ostatních hostingových služeb je výhodou služby Dedicated DELL server především možnost okamžitého nasazení výkonného serveru s ihned nakonfigurovaným software pro provoz WWW. Další výhodou je možnost získat hardware, software i připojení k Internetu ve formě služby s měsíčním systémem splátek. Smlouva se uzavírá na 12 měsíců a může být automaticky prodlužována. Po prvním roce se výrazně snižuje měsíční poplatek.

V současné době jsou v okamžité nabídce připraveny tyto modely a konfigurace:

Základní popis do 1 roku po 1 roku
OS Linux - Power Edge 350, CPU Celeron 700 Mhz, 128 MB RAM, 20 GB IDE

6.490,-

5.190,-

OS Linux - Power Edge 350, CPU P-III 850 Mhz, 256 MB RAM, 20 GB IDE

6.890,-

5.690,-

OS Windows - Power Edge 350, CPU P-III 850 Mhz, 256 MB RAM, 20 GB IDE

7.390,-

6.190,-

OS Linux - Power Edge 1550, CPU P-III 933 Mhz, 512 MB RAM, 18 GB SCSI

8.590,-

6.690.-

OS Windows - Power Edge 1550, CPU P-III 933 Mhz, 512 MB RAM, 18 GB SCSI

9.090,-

7.190,-

Zákazník má server vyhrazen pouze pro vlastní potřebu a sám si zvolí způsob jeho použití. Je možné ho například využít k provozování www prezentací a aplikací, elektronických obchodů, redakčních systémů, mail serverů atd. Zákazník získává na pronajatý server vzdálený přístup, kterým řídí jeho instalaci, nastavení aplikací i správu. Zároveň přenechává veškerou zodpovědnost za funkčnost hardwarové části serveru na svém provozovateli.

 www.iol.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. července 2001 - čtvrtek