logo itpoint.cz

IT Vánoce začínají dnes - 15. října 2001

Přesně dnes v 9:00 hodin ráno se otevřou brány brněnského výstaviště, aby přivítaly první z desítek tisíc návštěvníků 11. ročníku mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX 2001.

Přesně dnes v 9:00 hodin ráno se otevřou brány brněnského výstaviště, aby přivítaly první z desítek tisíc návštěvníků 11. ročníku mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX 2001.

V 11:30 v pavilonu V pak předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Václav Klaus společně s generální ředitelem BVV, a.s. Jiřím Škrlou veletrh slavnostně zahájí přestřižením pásky. Veletrh INVEX se vyvíjí stejně jako obor informačních a komunikačních technologií. Proto některé projekty zanikly, jiné úspěšně pokračují (E-ZONA, Start-Ups) a nové přibyly (Informační bezpečnost, JobFair).

Velikost obsazené výstavní plochy a počet návštěvníků je srovnatelný s loňským ročníkem. Pro odborné návštěvníky je připraveno na 70 akcí doprovodného programu, který je letos ze značné části zaměřen na vzájemné setkání a komunikaci mezi IT firmami a jejich potencionálními klienty.

Velkou pozornost organizátoři letos věnovali i aktuální otázce zapojení informačních a komunikačních technologií do státní správy a samosprávy (připojení Krajských úřadů na internet, projekt Internet do škol, ochrana osobních a firemních dat). Kompletní doprovodný program naleznete na www.bvv.cz/invex .

Veletrhu i nadále věnují pozornost naši přední politici. Na zahajovací konferenci "Mění ICT politiku a společnost?" bude diskutovat předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Václav Klaus, místopředseda vlády Vladimír Špidla a rektor Masarykovy Univerzity v Brně Jiří Zlatuška. Veletrhu se zúčastní ministr vnitra ČR Stanislav Gross, ministr Karel Březina, ministr školství a tělovýchovy Eduard Zeman a další politické osobnosti.

Ze světa vrcholových představitelů IT firem navštíví 17. 10. 2001 INVEX také senior viceprezident pro mezinárodní obchod firmy Navision a/s Per Pedersen a René Stockner - výkonný viceprezident pro celosvětové operace, prodej a marketing, také z firmy Navision a/s.

Organizátoři nezapomněli ani na desítky tisíc návštěvníků a na veletrhu je pro ně připravena řada akcí. Soutěží Diamantové oko počínaje, přes projekty GAME HALL a SHOPING HALL, až po spuštění služby Návštěvnický informační systém, která bude dostupná na internetu, pro mobilní PDA (handheld) zařízení a via SMS. Tato služba je první fází projektu, který návštěvníkům nabídne kompletní informace související s jejich orientací na veletrhu a množství dalších přidaných služeb.

Ing. Roman Ondrůj
rondruj@bvv.cz
05-41152855

 www.invex.cz

Článek ze dne 15. října 2001 - pondělí