logo itpoint.cz

Je privatizace Českých radiokomunikací v ohrožení ?

Pouze nabídka Tele Danmark, kterou dánská společnost podala společně s Deutsche Bank, je jediným návrhem, kterým se počátkem dubna bude zabývat vláda při rozhodování o privatizaci Českých radiokomunikací.

Pouze nabídka Tele Danmark, kterou dánská společnost podala společně s Deutsche Bank, je jediným návrhem, kterým se počátkem dubna bude zabývat vláda při rozhodování o privatizaci Českých radiokomunikací. Uvádí to včerejší vydání týdeníku Euro s tím, že privatizace je však vážně ohrožena. Podle meziresortní komise je totiž nabídka Tele Danmark prakticky neakceptovatelná.

Dánsko-německé duo podle Eura přišlo s protinávrhem smlouvy o koupi a prodeji akcií. Dánský operátor již dříve prohlásil, že nemá zájem o nákup nabízených 51 procent akcií ČRa, ale koupil by některé aktivity firmy. Pokud by přesto zůstal způsob privatizace zachován, navrhne prý cenu značně pod tržní hodnotou ČRa.

Tele Danmark nyní ve firmě vlastní 20,8 procenta akcií a společně s ČRa vlastní telekomunikační společnost Contactel. "Pokud zájemce svou nabídku nevylepší, budou další jednání bezpředmětná," cituje Euro náměstka ministra financí Jana Mládka.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 3. dubna 2001 - úterý