logo itpoint.cz

Jednání o vstupu britské Energis do Aliatelu skončilo neúspěšně

Britská Energis požadovala vysoké záruky na infrastrukturu - než se k tomu současní vlastníci vyjádřili, firma jednání ukončila ...

Podle vyjádření vedoucího kanceláře generálního ředitele Jihočeské energetiky Jana Tůmy, skončilo kvůli požadovaným podmínkám  neúspěchem jednání o vstupu britské společnosti Energis do telekomunikační společnosti Aliatel.   Podle Petry Kopecké z tiskového oddělení Aliatelu požadovala britská Energis vysoké záruky na infrastrukturu. "Než se k tomu současní vlastníci vyjádřili, britská Energis jednání ukončila," Jan Tůma se k těmto podrobnostem odmítl vyjádřit.

O dalším postupu budou akcionáři Aliatelu, kterými je sedm rozvodných energetických společností a německá RWE Telliance AG, jednat na mimořádné valné hromadě v pátek 2. února. "Vzhledem k tomu, že Aliatel je ve vynikající podnikatelské kondici, budou akcionáři jednat o tom, co podniknou," řekl J. Tůma. Odmítl přitom upřesnit, zda vlastníci budou rozhodovat o zahájení jednání s dalším potenciálním strategickým partnerem.

"Vstup silného zahraničního partnera se zkušenostmi na mezinárodních telekomunikačních trzích by pro naši společnost představoval další posílení pozice na liberalizovaném trhu," uvedl generální ředitel Aliatelu Jiří Hubka. Podle místopředsedy představenstva Aliatelu Karl-Heinze Neumanna jsou současní vlastníci připraveni financovat firmu i v následujících měsících a budou v dohledné době rozhodovat o dalším postupu.

O prodeji společnosti strategickému partnerovi akcionáři rozhodli na jaře 2000. Tržby Aliatelu vloni dosáhly 629 milionů Kč při investicích 1,1 miliardy Kč. Letošní investice by měly dosáhnout 1,8 miliardy Kč, první zisk Aliatel plánuje na rok 2002. Společnost se nyní připravuje na poskytování veřejných hlasových služeb. Vlastníky Aliatelu jsou s celkovým podílem 60 % Jihočeská, Jihomoravská, Pražská, Severočeská, Severomoravská, Středočeská a Západočeská energetika a se 40% podílem německá RWE Telliance.

 Česká informační agentura
kd

Článek ze dne 30. ledna 2001 - úterý

TechEd-DevCon 2018