logo itpoint.cz

Juice Eurotelu trochu zkysl

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Ano, tušíte správně. Eurotel celkem v tichosti od 1. srpna zdražil cenu této služby.

Znám mnoho lidí, kteří si pořídili GO kartu hlavně pro levné WAPování mimo špičku za jednu korunu za minutu. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Ano, tušíte správně. Eurotel celkem v tichosti od 1. srpna upravil cenu této služby. Celkem v tichosti znamená, že jsem na tuto informaci narazil až náhodou při volání na GO linku a "zdražil" a nikoliv upravil píši proto,že cena klesla ve špičce právě jen pro GO karty z dřívějších 3.30 Kč.

Surfování po WAPu nyní stojí 2,70 Kč (bez DPH) za minutu pro zákazníky se smlouvou. Před tím to byly 2 Kč (bez DPH). Pro uživatele GO je tato cena 2,70 Kč (včetně DPH) pro všechny tři cenové programy GO. Všechny ceny nyní platí stále, bez rozlišení období.

Jen pro srovnání - oba další operátoři jsou pod touto cenou. Jen Twist Paegas stojí 2.80 Kč bez rozlišení období, neprázdninová cena Oskarty 2.63 Kč je dost podobná. S prázdninovým snížením na 77 haléřů pro Oskarty a většinu svých tarifů se sekundovou tarifikací tak Oskar boduje ještě více, než asi plánoval.

Eurotel tak překvapivě poněkud vyklízí pole v ostře sledovaného segmentu nehovorových služeb, od kterého si jinak všichni operátoři, pevní i mobilní, slibují zajištění svých budoucích příjmů, na rozdíl od stagnujících hovorových služeb. Anebo je Eurotel v duchu svých reklam přesvědčen, že jeho WAP je krásnější a dokonalejší než u konkurence ?

Článek ze dne 9. srpna 2001 - čtvrtek