logo itpoint.cz

Kdo má zájem o České radiokomunikace ?

Privatizační poradce dosud neposkytl žádné informace o firmách, které podaly závaznou nabídku na koupi 51 % státního podílu v Českých radiokomunikacích.

Privatizační poradce ABN Amro Rothschild neposkytl žádné informace o firmách, které podaly závaznou nabídku na koupi 51 % státního podílu v Českých radiokomunikacích. Tisková mluvčí Fondu národního majetku (FNM) Jana Víšková dnes pouze sdělila, že privatizační poradce nyní posuzuje přijaté nabídky a v nejbližších dnech je předá k vyhodnocení meziresortní komisi. Ta určí pořadí uchazečů a předloží vládě ke schválení do konce března.

Podle dřívějších informací FNM byli k podání závazných nabídek vyzváni čtyři zájemci, jejich jména však nebyla oznámena. Uzávěrka příjmu nabídek byla v pondělí 12. března 2001. Podle neoficiálních informací v médiích jsou mezi zájemci o ČRa společnosti Tele Danmark, Telecom Italia, společnost Crown Castle, zabývající se šířením rozhlasového a televizního signálu, a investiční fond Emerging markets partnership. Podle týdeníku Euro jsou však mezi zájemci kromě Tele Danmark a Crown Castle i britský provozovatel vysílacích věží NTL a americký investiční fond Central and Eastern Europe Telecoms Venture (CEETV).

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 14. března 2001 - středa