logo itpoint.cz

Klesnou ceny volání z pevné do mobilních sítí ?

Předseda Českého telekomunikačního úřadu prohlásil, že při úřadem stanovené ceně propojení 3,66 Kč za minutu existuje velký prostor pro pokles ceny 6,80 Kč, kterou účtuje Český Telecom klientům z řad domácností.

Cena pro koncové zákazníky při telefonování z pevné do mobilní telekomunikační sítě by mohla klesnout. Předseda Českého telekomunikačního úřadu David Stádník řekl, že při úřadem stanovené ceně propojení 3,66 Kč za minutu existuje velký prostor pro pokles ceny 6,80 Kč, kterou účtuje Český Telecom klientům z řad domácností. "Domnívám se, že existuje hodně velký prostor pro snížení cen," řekl.

Český Telecom snížil cenu volání na mobily letos v červenci z 9,40 na 6,80 Kč pro domácnosti a až na 4,90 Kč pro firmy. Byl to jednostranný krok, kterým chtěla společnost donutit mobilní operátory ke snížení propojovacích cen, tedy poplatků, které platí Telecom za každý uskutečněný hovor mobilním operátorům. Telecom se s operátory nakonec nedohodl a cenu musel koncem listopadu stanovit ČTÚ.

Firma počítala podle mluvčího Telecomu Vladana Crhy s cenou propojení na úrovni tří korun, na které se dohodla i se společností Český Mobil. "Z této částky vycházelo i červencové zlevnění pro koncové zákazníky," vysvětlil. Dodal, že je předčasné hodnotit cenové rozhodnutí ČTÚ.

Cena 3,66 Kč za minutu je podle Eurotelu a RadioMobilu příliš nízká a nekryje všechny náklady obou mobilních operátorů. Naopak operátoři pevných sítí i Český Mobil požadovali cenu pod tři koruny za minutu.

ČTK

Článek ze dne 7. prosince 2001 - pátek

Acronis True Image 2019