logo itpoint.cz

Konkurence nutí Paegase nabízet i finanční služby

Konvergenci v informačních sítích známe. Mobilní operátor představuje nový druh - konvergenci finančních služeb. Je to logické vyústění vazeb, které je vznikly mezi operátory a bankami již při zavádění telefonického bankovnictví, ve všech jeho variantách. KB a Oskar byl zatím posledním příkladem

Konvergenci v informačních sítích známe. Mobilní operátor představuje nový druh - konvergenci finančních služeb. Je to logické vyústění vazeb, které je vznikly mezi operátory a bankami již při zavádění telefonického bankovnictví, ve všech jeho variantách. KB a Oskar byl posledním příkladem. Dvěma stům tisícům klientů s nejlepší platební morálkou nabídne do konce letošního roku společnost RadioMobil kreditní kartu Paegas Club. "Ta jim umožní opakovaně čerpat úvěr, a to ročně až 45 dnů bezúročně," řekl na dnešní tiskové konferenci marketingový ředitel společnosti Robert Chvátal. Kreditní karta VISA je nabízena ve spolupráci s Bank Austria Creditanstalt.

Podle Chvátala bude v červnu formou dopisu osloveno 100 tisíc uživatelů tarifních programů RadioMobilu, přičemž přednostně budou osloveni ti, kteří protelefonují největší částky, a kteří nemají problémy s včasností placení účtů. "Dalších 100 tisíc uživatelů pak oslovíme v září. Akce však bude pokračovat i v příštím roce a má dlouhodobé ambice," uvedl Chvátal. RadioMobil má v současnosti přes dva miliony klientů, přičemž ale nejméně polovina z nich má podle Chvátala tzv. předplacené karty, na které se nabídka kreditní karty vztahovat nebude.

Karta Paegas Club má fungovat nejen jako klasická kreditní a platební karta, ale obsahuje i všechny výhody Zlaté karty Paegas Clubu, kterou dosud získávali jen uživatelé standardních programů Diamant, Manažer, Paegas 300 a Paegas 120. Mezi výhody patří například až 15procentní slevy ve značkových prodejnách společnosti, odběr klubového čtvrtletníku nebo volný vstup do salonku Airline Bussines Clubu na ruzyňském letišti. Součástí nabídky je i bezplatná výměna standardní SIM karty za kartu podporující GSM banking.

Podmínkou získání karty je sice stávající smluvní vztah se společností RadioMobil, zájemce však nemusí mít zároveň účet u Bank Austria Creditanstalt. "Úvěrový limit se pohybuje od 10 tisíc do 180 tisíc korun v závislosti na příjmech klienta," řekl výkonný ředitel Bank Austria Creditanstalt František Hlaváč. "Na konci měsíce zašleme uživateli karty výpis s výší úvěru, který vyčerpal. Ten ho pak může do patnácti dnů bez jakéhokoliv úroku celý splatit, nebo jej s běžným úrokem splácet postupně," vysvětlil Hlaváč.

 Česká informační agentura
pk,ave

Článek ze dne 14. června 2001 - čtvrtek