logo itpoint.cz

Konsorcium Contactel, Dell a Infinity se uchází o Internet do škol

Konsorcium v rámci své nabídky navrhuje způsob jak připojit celkem 225 tisíc počítačových školních pracovišť k internetu

Nabídku dodávky pro komplexní zajištění veřejné zakázky ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – projektu Internet do škol – předložilo včera konsorcium vedené Contactelem. Dalšími členy konsorcia jsou Dell Computer a Infinity. Konsorcium v rámci své nabídky navrhuje způsob jak připojit celkem 225 tisíc počítačových pracovišť k internetu, a to zcela v souladu se zadáním výběrového řízení.

Generálním dodavatelem je společnost Contactel, která současně poskytuje internetové připojení a související telekomunikační služby. Dell Computer zajišťuje počítačový hardware a společnost Infinity dodává síťová řešení a správu a řízení celého projektu. Konsorcium zahrnuje vedoucí firmy na českém trhu ve své oblasti působení. Contactel je česká jednička v oblasti internetu a svými 334 přístupovými body nabízí rozsáhlé celostátní pokrytí, Dell je s podílem 12,9 procent na světovém trhu počítačů na čele ve svém oboru a Infinity je jedním ze špičkových systémových integrátorů v České republice. “Konsorcium se zároveň opírá o podporu 98 smluvně zajištěných partnerů připravených implementovat systém v celém rozsahu,” uvedl k nabídce konsorcia Michal Čupa, generální ředitel společnosti Contactel.

Všichni členové konsorcia mají zkušenosti z působení ve školství a z práce pro centrální instituce. Contactel má znalosti práce páteřní sítě CESNET a výrazně se profiluje při zavádění internetu do vzdělávání (internet zdarma, projekty Eurorébus, Škola internetu, Leonardo). Vlastníci Contactelu – ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE, a.s., a Tele Danmark A/S – se zavázali celý projekt plně podpořit pracovními, finančními, organizačními i technickými prostředky.

Článek ze dne 31. května 2001 - čtvrtek